SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Kobiety na Politechnice Białostockiej
Prawie 4 tysiące kobiet jest na Politechnice Białostockiej. To pracownice naukowe, administracyjne, nauczycielki, doktorantki, studentki i… licealistki (z LO PB). Od lat we władzach Uczelni, jak i wydziałów obecne są panie. W tej kadencji za kształcenie i współpracę międzynarodową odpowiada dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB.

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom dziękuję, że czynią naszą uczelnianą społeczność lepszą i piękniejszą, życzę im szczęścia, zdrowia i satysfakcji, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Życzę też sobie, aby pań na naszej Uczelni było jeszcze więcej - mówi Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis.

Na Politechnikę Białostocką zapraszali dziś z tulipanem w ręce studenci odwiedzając białostockie szkoły. Od 2008 roku Politechnika Białostocka bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Dziewczyny na Politechniki!". W czwartek, 19 kwietnia, na uczelniach technicznych całej Polski organizowany jest specjalny Dzień Otwarty dla Dziewczyn. Politechnika Białostocka zaprasza wszystkie dziewczyny na spotkanie, podczas którego obalać będziemy stereotypy na temat kierunków technicznych, porozmawiamy o kobietach-inżynierkach oraz pokażemy, że w czasie studiów można realizować różnorodne zainteresowania. Będzie też sporo o świecie VR. Na zakończenie zaprosimy na "Bieg w kasku".

Data dodania artykułu: 2018-03-09
Autor artykułu: mat. prasowe PB
stat4u