SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dzień Kobiet w Straży Pożarnej i Służbie Ochrony Państwa
W czwartek 8 marca, w Dniu Kobiet, wiceminister Jarosław Zieliński spotkał się z funkcjonariuszkami i pracownicami Państwowej Straży Pożarnej (PSP) oraz Służby Ochrony Państwa (SOP).

Podczas uroczystości w Komendzie Głównej PSP minister złożył życzenia funkcjonariuszkom i pracownicom cywilnym Straży Pożarnej. Wszystkie obecne panie otrzymały od ministra tulipany.

- Dziękuję za waszą służbę Polsce, za służbę na rzecz bezpieczeństwa, za to, że niesiecie pomoc i ratunek – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński. Podkreślił także jak wielowymiarowa jest służba w straży pożarnej oraz życzył, by przynosiła ona wszystkim paniom jak najwięcej satysfakcji.

Życzenia oraz kwiaty otrzymały także funkcjonariuszki SOP, którym minister szczególnie dziękował za zapewnianie na co dzień bezpieczeństwa państwa, a także ochronę najważniejszych osób w państwie.

W Państwowej Straży Pożarnej służą 1174 funkcjonariuszki. Najwięcej kobiet pracuje w pionie logistyki, ale w szeregach PSP są też funkcjonariuszki, które biorą bezpośredni udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Z kolei w Służbie Ochrony Państwa służą 193 kobiety, co stanowi 10% wszystkich funkcjonariuszy.

Data dodania artykułu: 2018-03-09
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u