SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Białystok - 29. rocznica wypadku cystern z chlorem
Modlitwą i złożeniem wieńca przy krzyżu-pomniku obok torów kolejowych w Białymstoku, gdzie 29 lat temu wykoleiły się cysterny przewożące chlor, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski dziękował za ocalenie miasta. Akcja ratownicza po wykolejeniu się cystern udała się, ale była jedną z najtrudniejszych w historii straży pożarnej i innych służb w regionie.

29 lat temu wykoleiło się pięć 50-tonowych cystern z ciekłym chlorem Przy krzyżu-pomniku ustawionym w 1994 roku obok torów kolejowych w miejscu, gdzie 9 marca 1989 roku doszło do wykolejenia się pięciu cystern z ciekłym chlorem, wojewoda podlaski uczestniczył w oficjalnej części wydarzenia. Po modlitwach ekumenicznych złożył w tym miejscu kwiaty.

Ponad dwieście osób wzięło udział w piątkowych uroczystościach dziękczynnych za ocalenie mieszkańców Białegostoku od skutków katastrofy pociągu przewożącego chlor. Mimo dużego zagrożenia, nie doszło wówczas do wycieku i zatrucia. Udział w uroczystościach, obok wojewody podlaskiego, wzięli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz duchowieństwa.

Data dodania artykułu: 2018-03-14
Autor artykułu: Podlaski UW
stat4u