SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Jubileusz wyboru Papieża Franciszka
13 marca bieżącego roku, w piątą rocznicę wyboru Papieża Franciszka w Świątyni Opatrzności Bożej koncelebrowana była Msza św. dziękczynna z udziałem Konferencji Episkopatu Polski. Eucharystii przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, natomiast Homilię wygłosi metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda. W jubileuszowej uroczystości wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

W czasie uroczystości arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu odczytał list od polskiego Episkopatu z życzeniami dla papieża Franciszka. Natomiast list Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego do Ojca Świętego odczytał Minister Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera. List kończył się wyrazami nadziei na powtórną wizytę Papieża Franciszka w naszej Ojczyźnie.

Obecny Papież sprawuje swoją posługę w Stolicy Apostolskiej od 13 marca 2013 r. , kiedy to ówczesny kard. Jorge Mario Bergoglio z Argentyny został wybrany na papieża i przybrał imię Franciszek. Świątynia Opatrzności Bożej po raz pierwszy była miejscem dorocznej Mszy Świętej sprawowanej w rocznicę wyboru papieża będzie. Dotychczas mszę dziękczynną odprawiano w bazylice Świętego Krzyża przy Trakcie Królewskim.

Oprawę muzyczną uroczystości przygotowały połączone chóry: Tibi Domine z kościoła Najświętszego Zbawiciela w Warszawie i Chór Archikatedry Warszawskiej, które wystąpiły pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego.

Data dodania artykułu: 2018-03-15
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u