SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Zostań maszerującym śledziem
Na tę imprezę z niecierpliwością czekają zarówno weterani, jak i młody narybek. W sobotę 17 marca ruszają zapisy na XVIII edycję „Marszu Śledzia”. Jak zawsze na ochotników czeka 100 miejsc. Trzeba się jednak śpieszyć, bo chętnych do zostania „śledziem” jest wielu.

„Marsz Śledzia” to wyzwanie, przygoda i świetna zabawa. To także jedyny w Polsce i na świecie marsz pieszy przez morze – a konkretnie przez środek Zatoki Puckiej. Co roku w imprezie bierze udział 100 śmiałków, którzy mają do przejścia około 10 km, w tym 4,5 godziny brnięcia w morskiej wodzie.

Pierwszy etap zapisów do marszu wystartuje w sobotę 17 marca. Wówczas na stronie internetowej www.marszsledzia.pl zostanie opublikowany „komunikat startowy" i machina ruszy. Zgłoszenia przyjmowane będą do końca maja. Będzie zatem 2,5 miesiąca na wpisanie się do puli ochotników, z której rozlosowana zostanie finalna lista. Kolejność zgłoszenia nie ma znaczenia.

XVIII „Marsz Śledzia” odbędzie się 18 sierpnia. Na śmiałków czekać będą cztery próby:

Etap 1 – „Wiary”, czyli wejście do wody i stopniowe oddalanie się od brzegu półwyspu Helskiego. Woda staje się coraz głębsza, a po ok. 700 metrach trzeba zacząć płynąć. Etap 2 – „Syndrom Mojżesza”, czyli marsz w wodzie po kolana, a potem po wąskim pasku suchej ziemi przez środek Zatoki, jak Biblijny Mojżesz, „mając mur z wody po prawej i lewej stronie”. Podczas tego etapu można podziwiać osobliwości natury oraz zobaczyć wraki, w tym okrętu podwodnego ORP Kujawiak. Etap 3 –„Próby” – każdy uczestnik „Marszu Śledzia” na trasie zjada specjalnie przyrządzonego śledzia. Wszystko po to, aby móc stawić czoła ostatniemu trudnemu etapowi marszu. Etap 4 – „Byle do brzegu”. Uczestnicy muszą pokonać sztuczny przekop w mieliznach tzw. „głębinkę” o szerokości od 700 m do 1400 m. Ten odcinek przemierzają w wodzie ciągnięci na linie za kutrem rybackim lub na pokładach łodzi.

Impreza kończy się na Szpyrku w Rewie.

Data dodania artykułu: 2018-03-17
Autor artykułu: UM Gdynia
stat4u