SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Minister Anna Maria Anders z pierwszą wizytą w województwie
Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i senator RP Anna Maria Anders odwiedziła Opolszczyznę. Wizytę rozpoczęła od Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, które zrobiło na Minister ogromne wrażenie

To niebywałe miejsce – komentowała Anna Maria Anders, która wspólnie z wojewodą opolskim Adrianem Czubakiem oraz władzami Brzegu, odwiedziła Śląski Wawel. Pani minister była pod wrażeniem jak duży i jak dobrze wyposażony jest brzeski obiekt.

Po niemal dwugodzinnej wizycie w Brzegu, minister wspólnie z wojewodą opolskim

- w 73. rocznicę wyzwolenia obozu - oddała hołd tym, którzy byli więźniami Stalagu 344. - Żałuję teraz, że nie byłam rano, na obchodach. Było widać, że była tutaj duża uroczystość. Po raz pierwszy jestem w tym regionie. To ciekawa historia i dla mnie bardzo ważny dzień. Ja się w ogóle bardzo koncentruję na historii, szczególnie jeśli chodzi o wojnę, to jest część moich działań – mówiła mediom.

- Sprawy wojskowe, sprawy patriotyczne, sprawy historii Polski są dla pani minister bardzo ważne, bardzo cenne i cieszę się, że również z Opolszczyzny wiele takich ciekawych, ważnych informacji pani minister wywiezie. Jest to dla nas zaszczyt, że możemy tak wybitną osobę dzisiaj gościć, która jest bezpośrednim spadkobiercą takich pięknych, polskich, patriotycznych wartości – komentował wojewoda opolski Adrian Czubak.

Wieczorem, minister Anna Maria Anders spotkała się z kombatantami oraz byłymi działaczami opozycji antykomunistycznej, jak i z harcerzami w studio radiowym Radio Opole. W spotkaniu udział wzięli również wojewoda i wicewojewoda opolski, poseł na Sejm RP Antoni Duda oraz Eugeniusz Mróz, patriota oraz przyjaciel śp. Jana Pawła II.

Data dodania artykułu: 2018-03-19
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u