SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nauczycielka z Gdyni w światowej czołówce Microsoft
Czterech najbardziej innowacyjnych nauczycieli z Polski zostało zaproszonych do Singapuru na światowy zjazd edukatorów Microsoft. Wśród nich znalazła się Oktawia Gorzeńska, dyrektorka 17 Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

Uważam, że edukacja powinna odpowiadać na potrzeby czasów, w których żyjemy, czyli przygotowywać młodych ludzi do życia w czasach rewolucji 4.0, co oznacza uczenie krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów, kompetencji społecznych i cyfrowych - mówi Oktawia Gorzeńska, dyrektor 17 LO w Gdyni. - Edukacja jest moją pasją, wierzę w jej moc sprawczą, dlatego bardzo ważne jest dla mnie wprowadzanie innowacji, zmienianie kultury pracy szkoły oraz dzielenie się tym doświadczeniem z innymi edukatorami, rodzicami oraz osobami odpowiedzialnymi za politykę oświatową. Udział w konferencji E2 Microsoft w Singapurze to dla mnie przede wszystkim możliwość rozwinięcia moich kompetencji cyfrowych, czerpania inspiracji, a także upowszechniania działań. Oczekuję nawiązania ciekawych kontaktów projektowych, a także wzmocnienia mojej wiary w to, co robię.

Microsoft wspomaga wykładowców oraz uczniów szkoleniami, warsztatami i możliwością czerpania wiedzy oraz dzielenia się doświadczeniami w ramach międzynarodowej społeczności 150 tysięcy najbardziej innowacyjnych nauczycieli na świecie. Wśród nich jest 120 pedagogów z Polski, a w tym roku do tej społeczności dołączyło 4 Polaków, w tym jedna gdynianka. W nagrodę pojechali do Singapuru, mekki technologii, postępu i innowacji na światową wymianę najlepszych edukatorów. W tym roku przyjechało na nią 310 Microsoft Innovative Educator Expert’ów z 91 krajów z całego świata.

- Polscy nauczyciele mają odwagę stosować najnowsze rozwiązania technologiczne w nauczaniu. 120 edukatorów z naszego kraju w globalnej społeczności innowatorów to już znacząca grupa. Co więcej, są to przedstawiciele wszystkich przedmiotów, a więc świadomość stosowania technologii w nauczaniu już dawno przekroczyła obszar jedynie zajęć informatycznych. Nauczyciele z tej grupy inspirują swoich kolegów do stosowania nowego podejścia do procesu nauczania i dostosowania go do realiów otaczającego świata – mówi Cecylia Szymańska, dyrektor ds. edukacji w polskim oddziale Microsoft. - W Singapurze polska reprezentacja edukatorów miała okazję podzielić się swoimi doświadczeniami z kolegami po fachu, nawiązać wiele nowych kontaktów, które z pewnością zaowocują ciekawymi międzynarodowymi projektami edukacyjnymi – dodaje.

Dyrektor gdyńskiej szkoły swoją wiedzą dzieli się z innymi.

- Każdego dnia na fanpage’u mojego bloga www.eduzmieniacz.com na Facebooku prowadzę transmisję, w czasie której opowiadam na bieżąco o tym, czego się nauczyłam, czym zainspirowałam. Odzew rodziców i nauczycieli jest bardzo duży, więc myślę, że współtowarzyszenie wirtualne wzmocni także zmianę, którą udaje mi się wdrażać nie tylko w moim środowisku, ale znacznie szerzej – dodaje Oktawia Gorzeńska.

Pozostali edukatorzy z Polski, którzy uczestniczą w zjeździe w Singapurze, na co dzień uczą w szkołach w Koziegłowach, Pogorzeli i Radomiu.

Data dodania artykułu: 2018-03-20
Autor artykułu: UM Gdynia
stat4u