SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dodatkowe 20 mln zł od Rządu RP na opolskie drogi lokalne
W tym roku Rząd RP zdecydował o przekazaniu największej, w stosunku do lat poprzednich, kwoty z rządowego programu na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów poprzez wsparcie drogowej infrastruktury lokalnej – poinformował szef Rządu RP podczas wtorkowej odprawy z wojewodami w KPRM.

W związku ze zwiększeniem o 500 mln zł środków przeznaczonych na Rządowy Program Rządowy Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa podczas, której wojewoda opolski Adrian Czubak przekazał informacje o programie dotyczące województwa opolskiego.

- Województwo opolskie otrzyma kwotę ponad 20 mln zł, jako wsparcie dla pozostałej części inwestycji sfinansowanych przez samorządy lokalne. – mówił Adrian Czubak podczas konferencji. – Jest to wynik cały czas skutecznie i wzorowo realizowanej polityki zrównoważonego rozwoju. – podkreślił.

Wojewoda zwrócił także uwagę na fakt iż od rpozpoczęcia rządów przez Prawo i Sprawiedliwość Opolszczyzna na rozbudowę i modernizację dróg lokalnych otrzymała prawie 98 milionów zł.

Samorządy, które złożą wnioski w ramach dodatkowych środków mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości nawet 80% wartości realizacji działania w zależności od wskaźników dochodów podatkowych na jednego mieszkańca odpowiednio gminy lub powiaty, o których mowa w ustawie z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach JST.

Na złożenie wniosków w programie samorządu mają czas do 15 kwietnia 2018 r.

Data dodania artykułu: 2018-03-25
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u