SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ruszył nabór do programu „Klub”
10 tys. zł dla jednosekcyjnego i 15 tys. zł. dla wielosekcyjnego – o tyle mogą od 21 marca wnioskować kluby sportowe z regionu w ramach III edycji rządowego programu „Klub”. Do rozdysponowania resort sportu przeznaczył aż 40 mln zł. O szczegółach przedsięwzięcia mówił dziś w Arenie Toruń wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

20 marca 2018 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Klub”, którego celem jest wsparcie działalności prowadzonej przez lokalne kluby sportowe, stanowiące centra aktywności społecznej oraz miejsca poprawy stanu kondycji fizycznej młodych Polaków. Resort przeznaczył na ten cel 40 mln zł.

Do aplikowania o dofinansowanie zachęcał prezesów klubów sportowych z Kujaw i Pomorza podczas konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Termin składania wniosków upływa z dniem 8 maja br., a pieniądze mogą zostać wykorzystana na podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubów tj. wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizacja obozów sportowych lub zakup sprzętu sportowego – informował. Zależy mi bardzo, aby do programu zgłaszały się również kluby z mniejszych miejscowości naszego regionu, dlatego apeluję do samorządów - wspólnie zadbajmy o zdrowie kujawsko-pomorskich dzieci i młodzieży, stwórzmy im warunki i infrastrukturę sportową do aktywności już od najmłodszych lat – mówił wojewoda.

O tym, że warto być członkiem klubu sportowego i korzystać z dofinasowania z różnych źródeł przekonywał prezydent Torunia Michał Zaleski. Początek każdego wyczynowego sportu zaczyna się w dziecięcych i młodzieżowych klubach sportowych. Miejsca te mogą liczyć na wsparcie - corocznie ogłaszamy jako samorząd konkursy i projekty na dofinansowanie toruńskiej bazy sportowej. Zachęcam wszystkie toruńskie kluby sportowe, które spełniają wymogi, aby złożyć oferty do wyjątkowego i kapitalnego programu jakim jest „Klub”. 12 miejskich klubów aplikowało w ubiegłym roku, mam nadzieję, że w tym roku liczba ta co najmniej się podwoi – podkreślał.

Największą inwestycją jest inwestycja w młodego człowieka. W tym kontekście sztuką jest zainicjować wszystkich w województwie do korzystania między innymi z takich programów jak „Klub” - podkreślał radny województwa kujawsko-pomorskiego Przemysław Przybylski.

Na konferencji nie zabrakło przedstawicieli toruńskich klubów, które otrzymały dofinansowanie w ramach poprzednich edycji programu tj.; Międzyszkolnego Klubu Sportów Walki „Pomorzanin” , Uczniowskiego Klubu Sportowego „Budowlanka”, Akademickiego Związku Sportowego Organizacja Środowiskowa, Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Zryw” oraz Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Katarzynki”. Podczas spotkania w Hali Sportowo-Widowiskowej Arena Toruń każdy z klubów zaprezentował fragment treningu połączonego z komentarzem trenera.

Warto zaznaczyć, że I edycja Programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację przeznaczono kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2151 klubów sportowych z Polski, a szkoleniem objętych zostało ponad 130 tys. dzieci i młodzieży. W roku 2017 kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie działalności 3 352 klubów sportowych z terenu całej Polski. Wsparcie trafiło do blisko 170 tys. dzieci i młodzieży. W województwie kujawsko-pomorskim dotychczas dofinansowano 257 klubów sportowych na łączną kwotę 2.905.000 zł.

Data dodania artykułu: 2018-03-30
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u