SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Porozumienie płacowe w Szczecinie podpisane
Zakończyły się rozmowy w sprawie regulacji płac pracowników jednostek budżetowych Urzędu Miasta i instytucji kultury. Porozumienie zostało podpisane przez Sekretarza Miasta w im. Prezydenta Szczecina i Przewodniczącego Zarządu Regionu NSSZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego.

Strony ustaliły, że pracownicy tzw. zawodów trudnych, czyli mających kontakt z najtrudniejszymi przypadkami losowymi, otrzymają podwyżkę w wysokości ok. 400 złotych brutto. To łącznie ok. pięciuset pracowników MOPR i DPS-ów.

Ponadto pensje wszystkich pozostałych pracowników jednostek budżetowych (w tym Urzędu Miasta) i instytucji kultury wzrosną o ok. 181 zł brutto. W sumie to ok. 6000 osób. W tej grupie nie ma nauczycieli, którzy zostali objęci regulacją ustawową od 1 kwietnia.

Podwyższone pensje zostaną wypłacone w kwietniu, a za pierwsze trzy miesiące br. roku pracownicy otrzymają jednorazowe wyrównanie. Na ten cel zostanie przeznaczonych ok. 18 mln zł (15 mln zł zapisanych w budżecie Miasta oraz ok. 3 mln zł, o które na najbliższej sesji Rady Miasta wystąpi prezydent Szczecina

Data dodania artykułu: 2018-03-31
Autor artykułu: UM Szczecin
stat4u