SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ślubowanie nowo przyjętych policjantów w Łodzi
Wojewoda łódzki Zbigniew Rau wziął udział w uroczystym ślubowaniu policjantów, pożegnaniu funkcjonariuszy odchodzących ze służby oraz wręczeniu im nagród i wyróżnień, które odbyło się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Podziękowano także „małemu bohaterowi” 10-letniemu Mikołajowi, który uratował mężczyznę zamierzającego odebrać sobie życie.

"Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. Nowo przyjęci policjanci przyrzekając na Sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wstąpili w szeregi polskiej Policji. Ślubowanie odebrał zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Tomasz Olczyk.

Wojewoda łódzki Zbigniew Rau zwrócił się do nowo przyjętych policjantów: - To ślubowanie określa w sposób najbardziej wyrazisty wybór waszej drogi życiowej. Definiuje waszą postawę obywatelską, to kim jesteście dzisiaj i kim będziecie do końca zawodowego życia. Życzę państwu samych sukcesów, zapisania białej kartki pięknymi złotymi literami, żebyście - tak jak dzisiaj ci funkcjonariusze, którzy opuszczają szeregi służby - mogli przeczytać na tych kartach waszą biografię. Żeby była ona jeszcze piękniejsza niż możecie sobie dzisiaj wyobrazić.

Po ślubowaniu pożegnano odchodzących ze służby funkcjonariuszy i wręczono nagrody policjantom łódzkiego garnizonu. Wojewoda łódzki skierował swoje słowa do wyróżnionych funkcjonariuszy: - Państwo zapewniają nam coś ważniejszego niż bezpieczeństwo. Poczucie elementarnej sprawiedliwości, które nie wynika tylko z tego, że wykryjecie państwo sprawcę przestępstwa i oddacie go wymiarowi sprawiedliwości, ale także z waszych postaw. Okazujecie na służbie i po niej jakże potrzebną empatię. Robicie to jako funkcjonariusze i jako obywatele z potrzeby serca. To jest najbardziej kompleksowe pojęcie sprawiedliwości – zaznaczył Zbigniew Rau.

Podczas uroczystościpodziękowano „małemu bohaterowi”10-letniemu Mikołajowi – uczniowi szkoły podstawowej w Kolumnie (powiat łaski). Mikołaj wykazał się bohaterską postawą, która pozwoliła uratować mężczyznę zamierzającego odebrać sobie życie.

- W tej atmosferze sprawiedliwości rodzą się takie postawy jak Mikołaja, który uratował człowieka dlatego, że wyrastał w domu, w szkole, w swoim środowisku właśnie w takiej atmosferze – podkreślił wojewoda łódzki i dodał: - Także dzięki postawie państwa – funkcjonariuszy policji - jasno można odróżnić to co jest dobre, a co złe. To co zrobiłeś Mikołaju napawa nas wszystkich dumą – podkreślił Zbigniew Rau.

W uroczystości wzięli udział: wojewoda łódzki Zbigniew Rau, reprezentant Prezydent Miasta Łodzi Marek Białkowski, prezes Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 r." w Łodzi Jarosław Olbrychowski oraz kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego w Łodzi ks. ppor. Jacek Syjud.

Data dodania artykułu: 2018-03-31
Autor artykułu: Łódzki UW
stat4u