SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Orzeł Biały - nasza duma
Weronika Sobczyk oraz Łukasz Sieczka zostali zwycięzcami okręgowego etapu konkursu plastycznego „Orzeł Biały – nasza duma”. Nagrody i wyróżnienia wręczyli w urzędzie wojewódzkim wicewojewoda Andrzej Bętkowski i senator RP Krzysztof Słoń, który był organizatorem konkursu w regionie.

Przedsięwzięcie - adresowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju – przygotowała Kancelaria Senatu RP w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Jego celem jest propagowanie i wzmacnianie wartości patriotycznych. Tematem prac konkursowych jest polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Weronika Sobczyk, zwyciężczyni etapu konkursu w kategorii „szkoły ponadpodstawowe”, jest uczennicą II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. B. Głowackiego w Opatowie. Łukasz Sieczka, laureat w kategorii „szkoły podstawowe”, uczy się w SP w Bardzie.Wyróżnienia otrzymali ponadto autorzy 21 prac.

Konkurs składa się z dwóch etapów: okręgowego - organizowanego przez senatorów w swoich okręgach wyborczych - oraz ogólnopolskiego, który rozstrzygnięty zostanie w Senacie RP. Do 7 kwietnia w holu „okrąglaka” Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego można oglądać wystawę 215 prac konkursowych z 70 szkół z naszego województwa, która została zorganizowana pod patronatem wojewody Agaty Wojtyszek. Laureaci zwycięskich prac, podczas ogólnopolskiego finału, będą mieli możliwość zwiedzenia budynku Senatu w Warszawie i bliższego poznania pracy parlamentarzystów.

Data dodania artykułu: 2018-04-08
Autor artykułu: Świętokrzyski UW
stat4u