SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Laureaci konkursów wojewódzkich odebrali nagrody
Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursów wojewódzkich zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Łodzi.

W wydarzeniu udział wzięli: wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk, łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski oraz dyrektor łódzkiego oddziału IPN w Łodzi Dariusz Rogut.

- Nie ma w województwie wyższego wyróżnienia dla waszej wiedzy niż laury w konkursach przedmiotowych – mówił do uczniów zgromadzonych w auli czerwonej WPiA ŁUW Grzegorz Wierzchowski, łódzki kurator oświaty.

Wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk podkreślił: - Przepełnia mnie duma, wzruszenie, a dzięki Waszym osiągnięciom jestem spokojny o losy naszej Ojczyzny i narodu – zaznaczył i dodał: - Gratuluję Wam, uczniowie,którzy wykazaliście się ogromną wiedzą, wielkimi umiejętnościami i ponadprzeciętnym zaangażowaniem.

Tytuł laureata konkursu daje pierwszeństwo w rekrutacji do wskazanej placówki – przed pozostałymi kandydatami. W tym roku w szkołach podstawowych wyłoniono 94 laureatów i 184 finalistów, a w gimnazjach 267 laureatów, a 369 finalistów.

Data dodania artykułu: 2018-04-13
Autor artykułu: Łódzki UW
stat4u