SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Szczecin ma swoją NIEMAPĘ
Stało się! Szczecin dołączył do zacnego grona jedenastu miast, które znalazły się na NIEMAPOWYM szlaku Polski. NIEMAPA Szczecin to nietypowy, ilustrowany przewodnik miejski dla całej rodziny. Wydrukowany został w ilości 15,5 tys. bezpłatnych egzemplarzy w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.

NIEMAPA to seria ilustrowanych przewodników po mieście dla rodzin, które w zabawny i atrakcyjnie graficznie sposób przedstawiają najważniejsze miejsca, lokalną kulturę, kuchnię, charakterystyczne słowa i ciekawostki, a przez gry, zagadki i wyzwania zachęcają do aktywnego poznawania miasta.

NIEMAPA pomaga na nowo odkryć miasto. Opisuje ciekawe i nieznane miejsca, a piękne ilustracje i kreatywne zadania zachęcają do wyjścia na rodzinny spacer.

„My szczecinianie kochamy to miasto i chcemy tą miłością zarażać wszystkich, którzy tu przyjeżdżają. Tego typu propozycja pozwoli zwrócić uwagę na pewne smaki miasta, na pewne miejsca, które mają jakąś historię do opowiedzenia.” – powiedział Krzysztof Soska zastępca prezydenta miasta Szczecin.

Mamy Projekt - pomysłodawczynie serii NIEMAPA, które każdy przewodnik przygotowują we współpracy z rodzicami i mieszkańcami, zwracają szczególną uwagę na wyjątkowe położenie Szczecina.

“To absolutnie niesamowite, że w samym środku miasta można zobaczyć bieliki albo wędkować, tu po prostu czuje się wspaniałą przestrzeń i kombinację natury i miasta - idealną dla rodzin” - powiedziała Joanna Studzińska, autorka NIEMAPY.

Choć NIEMAPA wygląda jak zwykły składany plan, to jest to fascynujący przewodnik po mieście. Poręczny format i specjalny papier zachęcają do twórczych działań: rysowania, bazgrania i notowania – dzieci rysują rośliny z parku, projektują budynki czy piszą wierszyki o mieście. W szczecińskiej wersji najmłodsi będą mogli nadać imiona dźwigozaurom. Wysmakowane ilustracje studia graficznego Ładne Halo czynią z niej obowiązkową pozycję na półce każdego dziecka, a dołączona ilustrowana pocztówka z pozdrowieniami ze Szczecina ułatwi podzielenie się swoimi odkryciami z rodziną i przyjaciółmi z innych miast.

W roku 2018 powstaną NIEMAPY dla, Zabrza, Gdańska i Tych. Do tej pory NIEMAPĄ cieszyć się mogą, Szczecin, Katowice, Łódź, Rzeszów, Wrocław, Lublin, Poznań, Gdynia, Warszawa, Kielce i województwo łódzkie.

NIEMAPA Szczecin będzie dystrybuowana bezpłatnie - w Centrach Informacji Turystycznej oraz na wydarzeniach organizowanych przez Urząd Miasta. Można ją również pobrać ze strony www.niemapa.pl. Premiera NIEMAPY Szczecin odbędzie się 21 i 22 kwietnia w czasie imprezy „Miasto Ogród”. Podczas premiery każdy otrzyma bezpłatny egzemplarz przewodnika i będzie mógł zrobić sobie zdjęcie na tle ścianki z krajobrazem miasta. W tych dniach organizatorzy przygotowali dla wszystkich mieszkańców sporo atrakcji

Data dodania artykułu: 2018-04-20
Autor artykułu: UM Szczecin
stat4u