SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Konferencja naukowa w Radomiu
W ramach Światowego Dnia Zdrowia w Mazowieckim Szpitalu Specjalistyczny w Radomiu odbyła się Konferencja Naukowa "Współczesna cywilizacja - zagrożenia i szanse dla zdrowia". W wydarzeniu tym, 18 kwietnia br. na zaproszenie Tomasza Skury, dyrektora szpitala a zarazem prezesa zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na radomskim Jozefowie, uczestniczył Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej Delegatury MUW.

Poruszane tego dnia zagadnienia dotyczyły zagrożeń cywilizacyjnych oraz szans dla poprawy zdrowia ludzkiego.

W swoim wystąpieniu na konferencji Krzysztof Murawski podkreślił, że - z punktu widzenia pacjenta, najważniejsze jest, aby pomoc osobie chorej, udzielona została w jak najkrótszym czasie. Jest to szczególnie ważne przy takich schorzeniach jak udar mózgu.

Wśród tematów prelekcji znalazły się kwestie dotyczące m.in.: Trombektomii - nowej metody leczenia udaru niedokrwiennego mózgu, współczesnej diagnostyki laboratoryjnej w chorobach cywilizacyjnych oraz wpływu stresu na kręgosłup. Specjaliści z wielu dziedzin w panelach dyskusyjnych dzielili się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą medyczną.

Data dodania artykułu: 2018-04-20
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u