SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,SumoMasters z PB w USA i w Japonii
27 kwietnia, drużyna SumoMasters z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wystartuje w najważniejszych zawodach robotycznych Ameryki Północnej - Robogames. W Pleasanton w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych studenci PB zmierzą się w dwóch kategoriach - w kategorii MegaSumo z robotami: Masakrator, Speedster i Ace oraz w kategorii MiniSumo z robotami: Hellfire2, Sparrow i RedDot.

Warto podkreślić, że w tych zawodach mogą wziąć udział tylko te roboty, które przejdą wcześniej weryfikację i uzyskają akceptację organizatorów - stąd udział tylu konstrukcji studentów Politechniki Białostockiej jest szczególnie cenny.

Po powrocie z USA kolejnym sprawdzianem będą zawody BattleLab w Cluj Napocca w Rumunii (5 maja). W tym konkursie rozgrywana jest jedynie kategoria MegaSumo. Członkowie drużyny liczą przynajmniej na powtórzenie sukcesu z roku ubiegłego tj. znalezienie się w TOP8 wszystkich konstrukcji.

Warto przypomnieć, że Drużyna SumoMasters w grudniu ubiegłego roku wywalczyła z robotem Masakrator pierwsze miejsce na zawodach International All Japan Robot Sumo Tournament w Tokio. Zawody w Japonii to najważniejsze wydarzenie w kalendarzu walk robotów Sumo - przyciągają najlepszych na świecie konstruktorów i ich roboty.

Studenci Politechniki Białostockiej otrzymali pieniądze na udoskonalanie swoich konstrukcji oraz na udział w zawodach w USA i w Rumunii w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Najlepsi z najlepszych! 2.0". Budowę robotów wsparł także Prezydent Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta. Wsparcie okazali także sponsorzy - firmy Wenglor, Faulhaber i Yato.

Data dodania artykułu: 2018-04-27
Autor artykułu: mat. prasowe PB
stat4u