SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Pięć nowych ambulansów w Białymstoku
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski uczestniczył w czwartkowej uroczystości przekazania i poświęcenia pięciu nowych ambulansów na potrzeby zespołów ratownictwa medycznego SP ZOZ WSPR w Białymstoku.

„Wzmacniamy system ratownictwa medycznego poprzez nową inwestycję” – mówił w wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski o zakupie pięciu karetek dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Jak dodał „musimy mieć świadomość, że państwowy system ratownictwa medycznego opiera się na pięciu ogniwach. Podstawowym ogniwem łączącym są zespoły ratownictwa medycznego oparte na stacjach ratownictwa”.

Wojewoda podlaski zaznaczył, że „nerwem komunikacyjnym systemu są Centra Powiadamiania Ratunkowego, które wraz z zespołami ratownictwa medycznego udzielają pierwszej pomocy i umożliwiają przemieszczanie do szpitali osób w krytycznych sytuacjach”.

SPZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku kupiła pięć ambulansów medycznych na potrzeby zespołów ratownictwa medycznego. Koszt zakupu jednej karetki to ponad 357 tys. zł, a łączny koszt inwestycji przekroczył 1,7 mln zł. Pięć ambulansów zbudowanych na bazie Volkswagen Crafter zastąpi najbardziej wyeksploatowane karetki i poprawi jakość świadczonych usług zdrowotnych i niezawodność udzielania pomocy poszkodowanym.

Data dodania artykułu: 2018-04-30
Autor artykułu: Podlaski UW
stat4u