SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie
Gniezno obchodziło uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski i Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W uroczystościach uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Mszy świętej odpustowej sprawowanej na Placu Świętego Wojciecha przewodniczył legat papieski kard. Vincent Nichols, prymas Anglii i Walii. W wygłoszonej homilii hierarcha wspominał tysiące Polaków, którzy osiem lat temu modlili się w londyńskiej katedrze w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Przypomniał także, że jedną z ofiar katastrofy był ks. prałat Bronisław Gostomski, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Londynie. - Tragedia smoleńska uznana jest przez wielu za najdotkliwsze zdarzenie w powojennej historii Polski - powiedział kard. Vincent Nichols.

W niedzielę odbyła się uroczysta procesja, podczas której relikwie patrona Polski zostały przeniesione na Plac Świętego Wojciecha. Sprawowana została także suma odpustowa. Na zakończenie mszy świętej nuncjusz apostolski w Polsce ksiądz arcybiskup Salvatore Pannacchio wręczył misjonarzom krzyże misyjne.

Data dodania artykułu: 2018-05-01
Autor artykułu: Wielkopolski UWstat4u