SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Trzeci w tym roku wyjazd funkcjonariuszy SG do Macedonii
28 kwietnia grupa 29 funkcjonariuszy Straży Granicznej wyruszyła z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu na misję do Macedonii.

W misji bierze udział 29 funkcjonariuszy pod dowództwem ppłk SG Pawła Sukacza, na co dzień pełniącego służbę w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Do Macedonii wyjechali funkcjonariusze z Komendy Głównej SG oraz oddziałów i ośrodków szkolenia SG.

Wyjazd poprzedzono tygodniowym szkoleniem zgrywającym, które zostało przeprowadzone przez kadrę dydaktyczną z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Funkcjonariusze poznawali m.in. przepisy prawa Republiki Macedonii oraz zwyczaje kulturowe tamtego regionu. Doskonalili ponadto posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego, a także prowadzili kontrolę pojazdów i osób. Zrealizowali ćwiczenia pierwszej pomocy w trakcie wykonywania zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu.

Podczas miesięcznego pobytu w macedonii funkcjonariusze SG będą wykonywać zadania w zakresie wspólnych operacji, służących ochronie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości, w związku ze zwiększonym napływem migrantów na granicę wspieranego państwa.

Funkcjonariusze III edycji operacji do Macedonii zakończą swoje działania 28 maja br.

Data dodania artykułu: 2018-05-04
Autor artykułu: mswia.gov.pl
stat4u