SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Rządowi zależy na kompromisie
Rządowi zależy na kompromisie - podkreślała na konferencji prasowej Elżbieta Rafalska, minister rodziny. Wspólnie z Krzysztofem Michałkiewiczem, Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnym, Sekretarzem Stanu w MRPiPS oraz Bartoszem Marczukiem, Podsekretarzem Stanu w MRPiPS, podsumowała działania rządu na rzecz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

"Chcielibyśmy, żeby ten protest się zakończył i bezustannie apelujemy też do rodziców o zakończenie tego protestu" – mówiła minister Rafalska, przypominając, że 5 maja jest obchodzony Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Szefowa resortu rodziny zaznaczyła, że rząd odpowiedział natychmiast na propozycję protestujących. Przypomniała też, że rząd przyjął w ubiegłym tygodniu projekt ustawy, który zrównuje wysokość renty socjalnej i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Koszt wprowadzenia tego rozwiązania to 540 mln złotych rocznie.

Wskazała, że propozycja nielimitowanego dostępu osób niepełnosprawnych do usług rehabilitacyjnych, a także sprzętu medycznego i ortopedycznego spełnia postulat osób protestujących, a także oczekiwania podnoszone przez te środowiska od wielu lat.

Data dodania artykułu: 2018-05-06
Autor artykułu: mat. prasowe MRPiPS
stat4u