SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Cześć Strażackiej Braci! w Łodzi
Z okazji „Dnia Strażaka” w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi zorganizowano uroczyste obchody, w których udział wziął wojewoda łódzki Zbigniew Rau. „Dzień Strażaka” to święto podkreślające, jak wielkim szacunkiem i społecznym zaufaniem cieszą się strażacy, którzy narażając swoje życie i zdrowie ratują innych ludzi.

- Jesteśmy tutaj, aby wyrazić wdzięczność społeczeństwa naszego województwa i miasta dla pracy oraz poświęcenia wszystkich strażaków. Każdego dnia wychodząc z domu i idąc na służbę zdajecie sobie Państwo sprawę, że wszystko może się zdarzyć. Nie jest wiadome, co nastąpi, ale każdy strażak wie, jak ma się zachować. Taka postawa wynika z bardzo starannego, moralnego przygotowania oraz służbowej odwagi. Codziennie narażacie swoje życie i zdrowie dla ratowania ludzi, bo bezpieczeństwo współobywateli jest w Waszym etosie najcenniejsze i stanowi największą wartość – powiedział Zbigniew Rau.

Podczas uroczystości łódzki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi Jarosław Wlazłowski wręczył awanse oraz nagrody dla najbardziej zasłużonych strażaków w województwie łódzkim. Przedstawiciele władz miasta Łodzi wyróżnili także laureata w konkursie „Najlepszy Strażak”.

Łódź, to miasto posiadające długą i bogatą tradycję pożarniczą, sięgającą drugiej połowy XIX wieku, kiedy to Ludwik Grohman utworzył pierwsze zespoły przeciwpożarowe złożone z pracowników swoich fabryk, a 14 maja 1876 roku rozpoczęła swą działalność Łódzka Straż Ogniowa Ochotnicza.

W uroczystościach wzięli także udział m.in.: posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej: Alicja Kaczorowska oraz Waldemar Buda, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Krzysztof Stasiak, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej Grzegorz Wąsik, prezes Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Sławomir Emanuel oraz komendant miejski Policji w Łodzi Paweł Karolak.

Data dodania artykułu: 2018-05-11
Autor artykułu: Łódzki UW
stat4u