SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,XI Siedlecki Jarmark św. Stanisława
Rozpoczął się największy jarmark w regionie siedleckim. Mieszkańcy mogą odwiedzić ponad 200. wystawców i zobaczyć liczne występy artystyczne.

Jarmark odbywa się pod honorowym patronatem Biskupa Siedleckiego i Prezydenta Miasta Siedlce, potrwa do godzin wieczornych 12 maja. Plac gen. Wł. Sikorskiego oraz ulice: Kilińskiego i Pułaskiego, wypełniają wystawcy z wielu regionów Polski, są też sprzedawcy z Litwy i Białorusi

Siedlecki Jarmark św. Stanisława zapoczątkowała wtorkowa (8 maja) Msza Święta w kościele Św. Stanisława, w intencji Miasta i Mieszkańców. Oficjalnego otwarcia Jarmarku dokonali Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski oraz bp siedlecki Kazimierz Gurda. W uroczystości wzięła również udział Izabela Wrona z siedleckiej delegatury MUW.

Wydarzenie to nawiązuje w swej formie i treści do średniowiecznych jarmarków kupieckich organizowanych w miastach, najczęściej z okazji większych świąt kościelnych. Dwudniowym targom towarzyszyć będą prezentacje artystyczne jedynego zawodowego kataryniarza w kraju - Kataryniarza Warszawskiego - pomysłodawcy i sprawcy cyklu „Międzynarodowego Festiwalu Kataryniarzy” w Polsce, biorącego udział w największych Festiwalach Kataryniarzy i Artystów Ulicznych w Europie.

W sobotę 12 maja części targowo wystawienniczej towarzyszyć będą występy na scenie folkowej z udziałem regionalnych zespołów i kapel ludowych. Prezentacje artystyczne na scenie folkowej rozpoczniemy od koncertu Zespołu Wokalnego Art Styl działającego przy Siedleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jako druga przed jarmarkową publicznością wystąpi Kapela Siedlecka.

Data dodania artykułu: 2018-05-12
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u