SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Elbląg. Festyn służb mundurowych
11 maja o godzinie 12:00 na terenie Ośrodka Szkolenia Łączności Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód, u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Królewieckiej w Elblągu, odbył się coroczny festyn służb mundurowych.

Organizatorem imprezy był Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód. Swoje formacje zaprezentowali mundurowi z wojska, straż pożarnej, straży granicznej, policji, służby więziennej, żandarmerii wojskowej oraz nadleśnictwa Elbląg. Jak co roku na uczestników festynu czekało wiele atrakcji, między innymi: pokazy statyczne sprzętu i wyposażenia, pokazy z udziałem psów, pokazy grupy interwencyjnej służby więziennej, pokaz działania patrolu saperskiego, pokazy ratownictwa technicznego zastępów PSP oraz pokazy wyszkolenia i pracy z psami. Były też konkursy z nagrodami i obowiązkowa, wojskowa grochówka.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Straży Pożarnej. W tym roku strażacy przygotowali między innymi pokaz gaszenia samochodu oaz pokazy ratownictwa technicznego. Dla najmłodszych przygotowano stanowisko, na którym można było nie tylko obejrzeć sprzęt do ratownictwa wysokościowego, ale także zjechać na linie. Na specjalnym stanowisku zaprezentowano pokaz sprzętu nurkowego oraz medycznego- każdy mógł na specjalnym fantomie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Ponadto na strażackim stanowisku można było obejrzeć wiele pojazdów i sprzętu pożarniczego. Strażacy chętnie opowiadali o swojej pracy i udzielali cennych porad jak zachować się na wypadek pożaru lub wypadku drogowego oraz jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Data dodania artykułu: 2018-05-15
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA
stat4u