SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,International Training Week na Politechnice Białostockiej
45 uczestników z 24 uczelni z 21 krajów - prezentuje się na Politechnice Białostockiej podczas International Training Week (14-18 maja). To już czwarte tego typu wydarzenie.

Wśród uczestników są m.in. dziekani wydziałów i dyrektorzy biur współpracy międzynarodowej. Nasi goście mogą poznać Politechnikę Białostocką, uczestniczyć w warsztatach dotyczących umiędzynarodowienia uczelni, poprowadzić zajęcia dla naszych studentów. Organizatorem International Training Week jest Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej PB. Wydarzenie odbywa się w ramach Programu Erasmus+ dla krajów partnerskich.

Goście przygotowali krótkie prezentacje o swoich uczelniach, które przedstawią 17 i 18 maja o godzinie 9:00 w sali W12B (Budynek Rektoratu). To szansa na nawiązanie współpracy z uczelniami z Albanii, Algierii, Argentyny, Armenii, Bhutanu, Kolumbii, Ekwadoru, Gwatemali, Indonezji, Kazachstanu, Kirgistanu, Malezji, Meksyku, Paragwaju, Peru, Rosji, Serbii, Tajwanu, Ukrainy, Urugwaju oraz Wietnamu.

W tym roku akademickim na Politechnice Białostockiej kształci się w sumie ok. 660 studentów z zagranicy (w ramach programu Erasmus oraz na pełnym toku studiów)

Data dodania artykułu: 2018-05-17
Autor artykułu: mat prasowe PB
stat4u