SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nowa karetka w Tomaszowie Mazowieckim
W Tomaszowskim Centrum Zdrowia Spółka z o.o. zrealizowano zakup nowego ambulansu transportowego przeznaczonego do przewozu osób potrzebujących. W uroczystym przekazaniu i włączeniu karetki do struktur Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia wziął udział wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

Gratuluję panu Prezesowi otrzymania tak potrzebnego ambulansu i dziękuję wszystkim samorządom, które sfinansowały jego zakup. Cieszę się podwójne - jako wicewojewoda odpowiedzialny za zdrowie mieszkańców województwa łódzkiego oraz, jako lekarz, który zdaje sobie sprawę, jak ważne jest ratownictwo medyczne – powiedział Karol Młynarczyk. W zakup karetki transportowej zaangażowały się finansowo: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim, Miasto Tomaszów Mazowiecki oraz gminy z powiatu tomaszowskiego. Przy Tomaszowskim Centrum Zdrowia stacjonuje obecnie jedna karetka typu „P”, jedna karetka typu „S”. W Podstacjach Pogotowia Ratunkowego w Ujeździe i w Rzeczycy stacjonują dwie kolejne karetki typu „P”.

- Jestem przekonany, że wyposażenie Pogotowia Ratunkowego w nowoczesny sprzęt, nie jest ostatecznym rozwiązaniem i jest to dopiero początek dalszego rozwoju naszego Centrum Zdrowia. Chcę jasno powiedzieć, że wszystkie nasze działania i starania są prowadzone dla mieszkańców powiatu tomaszowskiego i naszych pacjentów - podkreślił prezes zarządu Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Krzysztof Zarychta.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: starosta tomaszowski Mirosław Kukliński, zastępca dyrektora do spraw Medycznych Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Robert Wilanowski, komendant powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim Szymon Herman, dyrektor do spraw administracyjnych Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi Witold Olszewski, pełnomocnik zarządu do spraw medycznych Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sebastian Słomka oraz naczelny pielęgniarz Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Konrad Borowski.

Data dodania artykułu: 2018-05-18
Autor artykułu: Łódzki UW
stat4u