SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W hołdzie walczącym pod Monte Cassino
Bitwa pod Monte Cassino to kolejny dowód na to, że polscy żołnierze są najlepsi na świecie, że Polacy kochają swoją ojczyznę - powiedział w piątek we Włoszech minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas obchodów 74. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

Jak podkreślił minister Mariusz Błaszczak, bohaterowie bitwy pod Monte Cassino "przekazali te podstawowe wartości, wokół których budowana jest polska tożsamość narodowa".

- Oddajemy hołd tym wszystkim, którzy walczyli pod Monte Cassino, pamiętamy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie i jest dla nas wielkim zaszczytem, że możemy spotkać się z tymi, którzy dziś jeszcze przyjechali tu do Włoch na Monte Cassino, że możemy z nimi porozmawiać, że możemy oddać im cześć i uznanie i słowa podziękowania. Oni dokonali czynów niezwykłych - powiedział minister.

Przed głównymi uroczystościami Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej złożył wieniec przed Pomnikiem 3. Dywizji Strzelców Karpackich (wzgórze 593). Na uroczystości obecni byli żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego EU SOPHIA oraz polscy harcerze.

18 maja o godz. 17.00 na Cmentarzu Polskim na Monte Cassino, z udziałem przedstawicieli władz państwowych RP i weteranów 2. Korpusu Polskiego rozpoczną się centralne uroczystości z okazji 74. rocznicy bitwy o Monte Cassino. Głównym punktem będzie msza święta dziękczynna, sprawowana w intencji ojczyzny.

Data dodania artykułu: 2018-05-18
Autor artykułu: mat prasowe MON
stat4u