SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Hala widowiskowo-sportowa w Toruniu na finiszu
Na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema montowana jest już bieżnia lekkoatletyczna – wyłożone zostały okalające arenę tory, pozostała przestrzeń w centrum głównej areny.
Kończonych jest większość prac na wielu polach. W tej chwili układana jest bieżnia lekkoatletyczna, montowane krzesełka i praktycznie na całym obiekcie trwa sprzątanie i przygotowanie poszczególnych sektorów do odbioru – mówi Jarosław Więckowski, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki. Wyróżnikiem naszej hali będzie sama bryła i ściana LED-owa, która informować będzie o tym co się dzieje na obiekcie (np. jaki jest wynik meczu).Na stałe zamontowana bieżnia lekkoatletyczna pozwoli na rozgrywanie zawodów LA. W Toruniu obdywać się też będą mogły mecze wszystkich dyscyplin zespołowych.

Okalająca główną arenę 200-metrowa bieżnia jest już na całej swojej długości wyłożona lekkoatletyczną nawierzchnią. Błękitne podłoże, zgodnie z projektem, będzie również wyłożone na prostej w centrum areny. Tam też znajdą się przestrzenie do rozgrywania innych konkurencji: skocznia do skoku o tyczce, rzutnia do pchnięcia kulą i skocznia do skoku wzwyż. Prawie gotowa jest główna skocznia do skoku w dal i trójskoku, do której już wysypano 20 ton piasku.

Na wyposażenie czeka gotowa sala do sztuk walki oraz sala treningowa (ze ścianką wspinaczkową). Jej wnętrze, przestrzeń ponad 1000 m2,wyłożona jest już parkietem.

Więcej wiadomości z Torunia znajdziesz : TUTAJ

Data dodania artykułu: 2014-04-21
Autor artykułu: źródło - UM Toruństat4u