SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Jona Ardyn czytała i śpiewała… po chińsku
Za nami drugi sezon akcji Poczytajki, w ramach której znani i lubiani czytają najmłodszym bajki. W ostatniej, przedwakacyjnej odsłonie wydarzenia, udział wzięła Joanna Maksymowicz - Raczyńska, czyli Jona Ardyn. Przygotowała dla dzieci niesamowitą niespodziankę.

Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 5 przy ulicy Królowej Jadwigi rozpoczęło się tak, jak zawsze - od przeczytania najmłodszym fragmentu książki. Następnie altowiolistka zagrała dzieciom na altówce jedno z dzieł Fanza Schuberta, oraz zapowiedziała niespodzianką: utwór zaśpiewany w języku chińskim. Ponad 250 maluchom to wciąż nie wystarczyło i domagały się bisu. Spełniła ich prośbę, dwukrotnie. Na koniec Jona Ardyn musiała sprostać jeszcze jednej prośbie: rozdała ponad 100 autografów.

Jona Ardyn jest półfinalistką programu Must Be The Music. Do swoich sukcesów artystycznych zalicza także główną rolę w chińskim musicalu „Red Star Over China” (premiera Pekin 2011), ćwierćfinał konkursu o nagrodę Bursztynowego Słowika w 46 Sopot Festival, udział w Koncercie Chińskiej Gali Muzycznej z Polską Orkiestrą Radiową (Teatr Polski, Warszawa, 2012) oraz… honorowe obywatelstwo Stanu Oklahoma za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Poniedziałkowe spotkanie z Poczytajkami było podsumowaniem dwóch ostatnich lat akcji – pierwszej takiej w Polsce, w ramach której najmłodsi słuchają bajek czytanych przez znanych i lubianych mieszkańców Szczecina. Dzięki temu mają okazję spotkać się z osobami, które często widują w prasie czy telewizji. Odwiedzili ich już m.in. Damian Ukeje – wokalista, modelka występująca na wybiegach Paryża i Mediolanu Klaudia Ungerman, autorka powieści dla młodzieży Kroniki Saltamontes – Monika Marin, Mistrzyni Świata w kolarstwie torowym Małgorzata Wojtyra, prezydent Szczecina Piotr Krzystek, Święty Mikołaj, grupa Jackpot i wielu innych znakomitych gości.

Organizatorzy ze Szkoły Podstawowej nr5 przy ulicy Królowej Jadwigi zapowiedzieli, że akcja doczeka się we wrześniu kontynuacji. Tym razem ma być w nowej, niecodziennej formie. Pozostaje ona jednak niespodzianką.

Data dodania artykułu: 2018-05-22
Autor artykułu: UM Szczecin
stat4u