SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wiceminister odwiedził służby mundurowe w województwie łódzkim
Pragnę najserdeczniej podziękować wszystkim łódzkim strażakom za codzienne, całodobowe czuwanie nad bezpieczeństwem obywateli i państwa. Dziękuję strażakom, ale też ochotnikom: druhnom i druhom. - powiedział Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, podczas wizyty w Łodzi.

Gdy obywatele znajdują się w opresji, strażacy niosą im bezinteresownie, szybko i skutecznie swoją pomoc. Mamy świadomość, że nie zostaniemy pozostawieni sami – zwrócił się wiceszef MSWiA do łódzkich funkcjonariuszy podczas uroczystej zbiórki z okazji Dnia Strażaka w Komendzie Wojewódzkiej PSP. Spotkanie było również okazją do wręczenia odznaczeń: Brązowego Krzyża Zasługi, 6 Medali za Długoletnia Służbę, 3 Odznak Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz 5 Dyplomów Komendanta Głównego PSP. Nominacje na wyższe stopnie otrzymało również czterech oficerów. Po zbiórce odbyła się odprawa ministra Jarosława Zielińskiego z komendantami miejskimi i powiatowymi PSP.

- Wracajcie bezpiecznie z każdej akcji, życzę Wam tylu powrotów ile wyjazdów – podsumował wiceszef MSWiA.

Uroczystość w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi była okazją do wręczenia złotego Medalu za Zasługi dla Policji pani Zofii Matias. Pani Zofia jest strażniczką pamięci o Marianie Antczaku, funkcjonariuszu Policji Państwowej zastrzelonym przez bandytów w listopadzie 1929 roku. Od tamtego czasu opiekuje się jego grobem, przekazując jego historię dzisiejszym policjantom.

- Gdyby nie Pani, pamięć o Marianie Antczaku nie zachowałaby się. Ale zasługi Pani Zofii nie dotyczą tylko jednej osoby. Bo współczesna Policja ma tradycję i etos – wartości do których można nawiązywać. Współczesna Policja świadomie nawiązuje do Policji polskiej okresu międzywojennego. – zwrócił się do uhonorowanej medalem wiceminister Jarosław Zieliński – to naprawdę cieszy, że obywatele mają do czynienia ze służbą, która potrafi jednocześnie czerpać z tradycji i odpowiadać współczesnym wyzwaniom - dodał.

Wyróżnienia otrzymało również sześcioro funkcjonariuszy wzorowo wykonujących swoje zadania. Gratulując im oraz podsumowując uroczystość wiceszef MSWiA nawiązał do rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – W roku jubileuszowym odzyskania niepodległości poświęćmy nasze myśli, serca i czyny niepodległej Rzeczpospolitej.

Data dodania artykułu: 2018-05-23
Autor artykułu: mat prasowe MSWiA
stat4u