SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Obchody Dnia Strażaka w Gorzowie
Tegoroczne Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka rozpoczęte zostały uroczysta Mszą Świętą. Następnie uczestnicy przemaszerowali na ulicę Dąbrowskiego, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości, w której uczestniczył m.in. Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Marek Jasiński.

Jako przedstawiciel Rządu Pana Premiera Mateusza Morawickiego w województwie lubuskim chcę podziękować wszystkim za codzienną służbę oraz za to że jesteście blisko ludzi i ich codziennych problemów. To dzięki Waszej pracy mieszkańcy wyrażają opinie, że czują się naprawdę bezpiecznie - mówił Wojewoda Lubuski do zebranych funkcjonariuszy i gości dodając, że dzisiejsze świętowanie, ma szczególny kontekst, ponieważ działalność Państwowej Straży Pożarnej przyczyniła się do odzyskania przez Polskę niepodległości, co warto podkreślać w setną rocznicę tego wydarzenia.

W trakcie uroczystego apelu funkcjonariuszom zostały wręczone: Srebrny i Brązowy Krzyż Zasługi, Srebrne Medale za Długoletnią Służbę, Złota i Srebrne Odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz mianowania na wyższe stopnie służbowe. Następnie uroczyście otwarto nową strażnicę przy ulicy Dąbrowskiego.

Po części oficjalnej odbył się festyn strażacki „Być strażakiem? – Spróbuj sam!”– rozmieszczony na ul. Dąbrowskiego, ul. Łokietka, i terenie Komendy Miejskiej PSP, podczas którego można było użyć sprzętu strażackiego, zmierzyć się z torem przeszkód, pobawić się na dmuchanym placu zabaw. Przygotowano również pokazy dotyczące pierwszej pomocy.

Data dodania artykułu: 2018-05-24
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u