SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Otwarcie ŚDS w Krzyszczynce
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wraz z Wojewodą Lubuskim wzięli udział w oficjalnym otwarciu Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzyszczynce.

Zakończył się remont Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzyszczynce Placówka została docelowo przystosowana dla 40 uczestników. Z Domu korzysta obecnie 20 podopiecznych. Na remont ŚDSu Rząd przeznaczył ponad milion złotych.

- Współpraca z samorządami jest konieczna – podkreślała Minister Elżbieta Rafalska - Widać to po tym budynku, który jesienią prezentował się fatalnie i wymagał znacznych nakładów finansowych. Dziś zobaczyłam świetnie wyposażony, odremontowany, ładny i atrakcyjny Dom Samopomocy. Mam nadzieję, że będzie on fantastycznie służył osobom niepełnosprawnym, które będą tu przebywały nawet 8 godzin dziennie.

Wojewoda Lubuski pogratulował i podziękował samorządowcom za podejmowanie się inicjatyw i korzystanie programów rządowych: - Współpracujemy z samorządami, które nie mają jeszcze domów samopomocy. Myślę, że ogromną zachętą do ich tworzenia jest zapewnienie przez państwo ich funkcjonowania. Dokładnie 1458 zł trafia co miesiąc na konto domu, na każdego uczestnika, tak by zapewnić utrzymanie ale też opiekę i rehabilitację dla podopiecznych.

Podczas uroczystego otwarcia Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Wójt Gminy Bogdaniec Krystyna Pławska oraz Kierownik ŚDS Rafał Deptuła zasadzili wspólnie pamiątkowy dąb, który ma upamiętnić zarówno otwarcie placówki, jaki i stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzyszczynce służy budowaniu oparcia społecznego i przygotowuje do życia w społeczeństwie oraz funkcjonowania osób z zaburzeniami psychicznymi.

Data dodania artykułu: 2018-05-24
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u