SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dzikie Drużyny walczyły w Olsztynie
Już po raz ósmy młodzi piłkarze rywalizowali w Turnieju Dzikich Drużyn organizowanym w Olsztynie. Tym razem była to rywalizacja międzynarodowa, bo do udziału w rozgrywkach zgłosiła się również drużyna z Kaliningradu. Wśród kibiców znaleźli się wojewoda Artur Chojecki i Dyrektor Generalny Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego Paweł Żukowski.

Pragnę z uznaniem ocenić tę inicjatywę Gazety Olsztyńskiej, nad którą z przyjemnością, już po raz kolejny, objąłem patronat. Każdy sposób oderwania was – drogie dzieciaki i szanowana młodzieży – od waszych ukochanych komputerów, tabletów i smartfonów, zasługuje na poparcie. Dlaczego tak sądzę. Nie powiem nic odkrywczego, jeśli przypomnę, że rośnie nam pokolenie uzależnione od mediów elektronicznych, dodatkowo z wadami wzroku, kręgosłupów, z nadwagą. Po Was może tego nie widać, ale rozejrzyjcie się w waszym środowisku rówieśniczym. Trzeba działać. Trzeba stale przekonywać, że znacznie zdrowsze jest spędzanie czasu wolnego na powietrzu i aktywnie. To zresztą recepta na zdrowie i sprawność dla każdej kategorii wiekowej. Wszystkim zawodnikom, w każdej kategorii, również starszakom, życzę powodzenia, zaciętej, ale zgodnej z zasadami fair play rywalizacji, satysfakcji z wyników i zadowolenia, bo uczestniczycie naprawdę w dobrej imprezie - powiedział podczas ceremonii otwarcia wojewoda Artur Chojecki.

Mecze dzikich drużyn dostarczyły, jak co roku, wielu emocji nie tylko zawodnikom, ale także wszystkim uczestnikom obserwującym zmagania młodych futbolistów. Nie zabrakło spektakularnych akcji pod polem karnym, wspaniałych bramek i równie dobrych obron bramkarzy. W wielkim finale na boisku spotkały się drużyny z Kaliningradu i Olsztyna, więc i ostatni mecz miał charakter międzynarodowy. Po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie gry przyszedł czas na najbardziej emocjonujący moment – rzuty karne. Tu zwycięzcą, po zaciętych bojach, okazała się drużyna z Kaliningradu, Błękitni z Olsztyna stanęli na drugim miejscu podium.

Nagrody dla najlepszego bramkarza, strzelca i zawodnika wręczył obecny na ceremonii zakończenia Turnieju Dyrektor Generalny Paweł Żukowski, który wszystkim zawodnikom pogratulował determinacji, ducha walki i nieprzeciętnych umiejętności.

W tegorocznym Turnieju Dzikich Drużyn, na stadionie Warmii wystąpiły 32 drużyny, co przekłada się na ponad 300 młodych piłkarzy. Rozegrane zostały aż 64 mecze. Warto podkreślić, że w całym turnieju, który poprzedzony jest eliminacjami udział bierze ok. 1000 zawodników.

Data dodania artykułu: 2018-05-24
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u