SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ćwiczenia pk. „LASY 2018” – Nadleśnictwo Jędrzejów
21 maja 2018 roku w okolicach miejscowości Rudki w powiecie jędrzejowskim przeprowadzone zostały ćwiczenia ratownicze odwodów operacyjnych pk. „LASY 2018”. Manewry te były kolejnymi z cyklu niezapowiedzianych ćwiczeń realizowanych na polecenie Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, a za ich organizację, przeprowadzenie oraz ocenę odpowiadali oficerowie pełniący służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Kielcach.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania sił i środków z terenu województwa świętokrzyskiego do działań ratowniczo- gaśniczych podczas pożarów lasów ze szczególnym uwzględnieniem dostarczania wody na duże odległości. W ramach ćwiczeń zbudowano magistralę wodną o długości 800 m, która zasiliła 8 linii gaśniczych. W ćwiczeniach udział wzięły wybrane siły i środki Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych wchodzących w skład Kompanii Gaśniczych Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego z powiatu jędrzejowskiego i pińczowskiego (53 strażaków – 14 pojazdów pożarniczych).

Ponadto w ćwiczenia zaangażowani byli pracownicy Nadleśnictwa Jędrzejów dysponujący samochodem patrolowym oraz przedstawiciele Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Jędrzejowie

Data dodania artykułu: 2018-05-24
Autor artykułu: mł. kpt. Agnieszka Kunys, KW PSP w Kielcach
stat4u