SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Minister Zalewska pojechała do USA
Udział w XV Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich oraz spotkania z nauczycielami polonijnymi, a także przedstawicielami organizacji polonijnych – to główne punkty trzydniowej wizyty (24-26 maja) Minister Edukacji Narodowej w Portland (USA).

Wizyta szefowej MEN rozpocznie się od odwiedzenia Lincoln High School oraz spotkania z przedstawicielami lokalnych władz oświatowych Stanu Oregon. Rozmowy będą dotyczyły kwestii dwujęzyczności oraz innowacyjności w edukacji.

W drugim dniu wizyty Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska weźmie udział w uroczystym rozpoczęciu XV Zjazdu Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich. W jego trakcie Minister Edukacji przedstawi założenia zmian na rzecz wzmocnienia oświaty polonijnej.

W sobotę, 26 maja br. szefowa MEN będzie uczestniczyć w uroczystym nadaniu Bibliotece Domu Polskiego imienia Stanisława Wielgosza w Portland. Spotka się tam również z Polonią oraz młodzieżą szkolną.

Tematami przewodnim XV Zjazdu Nauczycieli Polonijnych i Komitetów Rodzicielskich w Portland będą „Sto lat Niepodległości Polski” oraz „Szkoła Polska twórcza i z inicjatywą”.

W programie zjazdu przewidziano wykłady, warsztaty artystyczne, dyskusje panelowe oraz szkolenia, które poprowadzą doświadczeni przedstawiciele kadry pedagogicznej z Polski i Stanów Zjednoczonych. Zajęcia zaplanowano w blokach tematycznych przeznaczonych dla nauczycieli uczących w różnych grupach wiekowych, osób odpowiedzialnych za zarządzanie szkołami polonijnymi, instruktorów harcerstwa i katechetów.

Data dodania artykułu: 2018-05-25
Autor artykułu: mat prasowe MEN
stat4u