SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Miliony dla "królowej sportu" w Katowicach
Wiemy, jak ważne jest inwestowanie w sport i rozwój sportowców. Dlatego prócz wspomnianej dotacji na budowę hali lekkoatletycznej przy Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, ministerstwo przeznaczy także 3 mln zł dodatkowo na modernizację lodowiska Jantar z całym zapleczem sportowym - przekazał dziś na stadionie lekkoatletycznym AWF przy ul. Kościuszki minister sportu i turystyki Witold Bańka

Jak tłumaczył, oba zadania będą realizowane w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. To kolejne miliony, które trafią do województwa śląskiego, bowiem jak przypomniał minister w latach 2016 - 2017 resort dofinansował już wiele inwestycji związanych ze sportem na łączną kwotę blisko 139 mln zł. - Chcemy budować infrastrukturę na najwyższym poziomie. Jestem głęboko przekonany, iż za kilka lat będzie można powiedzieć, że Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach jest najnowocześniejszą kuźnią młodych sportowców - zapewniał Witold Bańka.

Jak mówił rektor AWF, profesor Adam Zając, władze uczelni już dwa lata temu zdecydowały o inwestowaniu w "królową sportu", jak nazywana jest lekkoatletyka. Niestety, ze względu na brak środków, nie było to możliwe. - Stadion przy ulicy Kościuszki niestetety nie spełnia wymogów, bowiem jest niewymiarowy - posiada zaledwie 4 tory i nie można tutaj przeprowadzać poważniejszych zawodów. Dlatego bardzo cieszy nas informacja dotycząca dofinansowania do budowy hali z prawdziwego zdarzenia, która bedzie służyła całemu regionowi - zapewniał rektor katowickiej uczelni.

Data dodania artykułu: 2018-06-04
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u