SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Polska wizja zjednoczonej Europy wpisuje się w wizję Ojca Świętego
Chcemy budować Europę ojczyzn, ale jednocześnie zachowując tożsamość naszych państw i muszę powiedzieć, że papież Franciszek potwierdził, że ta nasza polska wizja zjednoczonej Europy w idealny sposób wpisuje się w jego wizję Europy – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Watykanie.

Bardzo się cieszę, że papież postrzega Polskę jak filar budowy wartości Europy XXI wieku, bo ja też tak patrzę na Europę, jako na kontynent wielkiej nadziei, kontynent, który potrzebuje swoistego renesansu – mówił szef rządu.

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że razem z papieżem Franciszkiem podobnie mówili o UE i Brukseli gdzie decyduje się polityka europejska, wskazując jednocześnie na to, jak ważne jest, wypracowywanie w żmudnym kompromisie indywidualnych polityk wszystkich krajów członkowskich w UE. Według premiera Mateusza Morawieckiego Ojciec Święty z dużym uznaniem wypowiadał się na temat polityki solidarności oraz polityki prorodzinnej polskiego rządu. Jak dodał, papież Franciszek był bardzo zainteresowany, w jaki sposób Polska rozładowuje napięcia, pomaga stabilizować sytuację w Europie Wschodniej, w Europie Centralnej. Premier poinformował, że w trakcie spotkania mówił m.in. o przyjmowanych w Polsce migrantach z Ukrainy, Czeczenii czy Uzbekistanu.

Szef rządu ocenił rozmowę jako budującą i krzepiącą. Cieszę się, że z głową Kościoła katolickiego myślimy tak bardzo podobnie, właściwie można powiedzieć w ogromnej większości tematów identycznie – podsumował premier Mateusz Morawiecki.

Data dodania artykułu: 2018-06-04
Autor artykułu: mat prasowe KPRM
stat4u