SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,600-lecie nadania praw miejskich Łomży
W piątkowych uroczystościach poprzedzonych mszą w łomżyńskiej katedrze wzięli udział Andrzej Dera, sekretarz stanu w kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, Anna Maria Anders, sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego oraz wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, który reprezentował premiera Mateusza Morawieckiego i wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Magdalena Gawin.

Premier Mateusz Morawiecki napisał w liście odczytanym przez wojewodą podlaskiego, że Łomża to

„miejsce o imponującym dorobku i bogatej historii”, a atutem miasta w jego dalszym rozwoju pozostanie historyczne dziedzictwo. „Pamiętając o wspólnych korzeniach wspólnie budujemy Polskę rozwoju” – napisał premier i dodał, że ma nadzieję, że potencjał modernizacyjny, by nasz kraj brał udział w światowej rewolucji technologicznej, tkwi także również w społecznościach lokalnych. 600-lecie nadania praw miejskich Łomży uczciły również udział władze miasta, samorządowcy z regionu oraz goście z kraju i zagranicy.

Podczas nadzwyczajnej, jubileuszowej sesji, tytuł honorowego obywatela Łomży odebrał prof. Kazimierz Pieńkowski, inicjator powstania w tym mieście przed kilkunastoma laty Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości.

Data dodania artykułu: 2018-06-18
Autor artykułu: Podlaski UW
stat4u