SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Nad wodą z wojewodą
Już po raz kolejny wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przyłączył się do ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się dzisiaj przy zbiorniku wodnym Dziećkowice, na terenie klubu żeglarskiego Yacht Club OPTY w Chełmie Śląskim

Dla dzieci biorących udział w wydarzeniu przygotowano szereg atrakcji odbywających się zarówno na lądzie, jak i w wodzie, w tym różnego rodzaju pokazy z udziałem psów ratowniczych, zawody sportowe czy też szkolenia m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które przygotowali pracownicy Wydziału Bepieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu. Przybyli uczniowie mieli okazję przejechać się łodzią motorową czy uczestniczyć w cyklu działań edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa nad wodą, w ramach których mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w licznych punktach tematycznych. Oprócz tego nie zabrakło prelekcji prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji, pokazów wozu bojowego i wyposażenia straży pożarnej. Jak co roku, akcja skierowana jest nie tylko do odpoczywających nad wodą dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, w tym osób zarządzających obszarami wodnymi i kąpieliskami.

Organizatorami wydarzenia był Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ŚUW we współpracy z władzami Chełmu Śląskiego i Imielina, a także powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Atrakcje dla dzieci przygotowało WOPR, Straż Pożarna, Policja oraz WCPR.

Data dodania artykułu: 2018-06-20
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u