SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,











Kandydaci do Sądów Dyscyplinarnych
Stosownie do treści art. 110a § 1 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 23 z późn. zm.), Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że Krajowa Rada Sądownictwa wydała opinię o niżej wymienionych kandydatach:

Kandydaci do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku:

– Pan sędzia Dariusz Czajkowski, sędzia Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, – Pan sędzia Marek Dąbrowski, sędzia Sądu Rejonowego w Białymstoku, – Pan sędzia Ryszard Filipow, sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach, – Pani sędzia Dorota Gąsowska, sędzia Sądu Rejonowego w Białymstoku; – Pan sędzia Marek Hempel, sędzia Sądu Rejonowego w Białymstoku, – Pani sędzia Izabela Komarzewska, sędzia Sądu Okręgowego w Białymstoku, – Pani sędzia Iwona Litwińska-Palacz, sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie, – Pan sędzia Dariusz Małkiński, sędzia Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, – Pani sędzia Małgorzata Mieczkowska, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży, – Pan sędzia Wiesław Oksiuta, sędzia Sądu Okręgowego w Białymstoku, – Pani sędzia Barbara Puchalska, sędzia Sądu Okręgowego w Białymstoku, – Pani sędzia Olga Rybus, sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie, – Pan sędzia Janusz Tańcula, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży, – Pani sędzia Małgorzata Tomkiewicz, sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie;

Kandydaci do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku:

– Pani sędzia Ludmiła Becińska, sędzia Sądu Rejonowego w Aleksandrowie Kujawskim, – Pan sędzia Krzysztof Ciemnoczołowski, sędzia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, – Pan sędzia Mirosław Cop, sędzia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, – Pani sędzia Edyta Frycz, sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku, – Pan sędzia Marek Goc, sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku, – Pan sędzia Zbigniew Lewczyk, sędzia Sądu Okręgowego w Toruniu, – Pani sędzia Danuta Matuszewska, sędzia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, – Pan sędzia Rafał Matysiak, sędzia Sądu Okręgowego w Elblągu, – Pan sędzia Marek Nadolny, sędzia Sądu Okręgowego w Słupsku, – Pan sędzia Marek Niemczyk, sędzia Sądu Rejonowego w Toruniu, – Pan sędzia Mariusz Pasternak, sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku, – Pan sędzia Krzysztof Ratusznik, sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku, – Pan sędzia Czesław Szymanówka, sędzia Sądu Rejonowego w Człuchowie – Pan sędzia Mirosław Tułodziecki, sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku, – Pan sędzia Jarosław Turczyn, sędzia Sądu Okręgowego w Słupsku, – Pan sędzia Marek Tyciński, sędzia Sądu Rejonowego w Toruniu, – Pani sędzia Dorota Wróblewska, sędzia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, – Pani sędzia Magdalena Wygonowska, sędzia Sądu Okręgowego w Elblągu, – Pani sędzia Emilia Zaremba-Hołda, sędzia Sądu Rejonowego w Elblągu, – Pan sędzia Jacek Żółć, sędzia Sądu Okręgowego w Słupsku;

Kandydaci do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Katowicach:

– Pan sędzia Adam Budowicz, sędzia Sądu Rejonowego w Zabrzu, – Pani sędzia Anna Capik-Pater, sędzia Sądu Rejonowego w Rybniku, – Pan sędzia Piotr Filipiak, sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach, – Pan sędzia Wojciech Głowacki, sędzia Sądu Rejonowego w Gliwicach, – Pani sędzia Anna Górny, sędzia Sądu Rejonowego w Rybniku, – Pani sędzia Aleksandra Janas, sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach, – Pan sędzia Adam Kanafek, sędzia Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej, – Pan sędzia Wiesław Kosowski, sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach, – Pani sędzia Aneta Królak, sędzia Sądu Rejonowego w Częstochowie, – Pani sędzia Monika Maciążek, sędzia Sądu Rejonowego w Zawierciu, – Pani sędzia Olga Nocoń, sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach, – Pan sędzia Tomasz Pidzik, sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach, – Pani sędzia Lucyna Pradelska-Staniczek, sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach, – Pan sędzia Marek Sidełko, sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach, – Pani sędzia Gabriela Sobczyk, sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach, – Pan sędzia Tomasz Tatarczyk, sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach, – Pan sędzia Tadeusz Trojanowski, sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach, – Pani sędzia Ilona Wita, sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach, – Pan sędzia Mirosław Ziaja, sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach, – Pan sędzia Marek Żurecki, sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach;

Kandydaci do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Krakowie:

– Pan sędzia Jacek Bania, sędzia Sądu Okręgowego w Tarnowie, – Pan sędzia Ireneusz Bieniek, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, – Pan sędzia Marcin Chałoński, sędzia Sądu Okręgowego w Kielcach, – Pan sędzia Zygmunt Długogórski, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, – Pani sędzia Joanna Górecka, sędzia Sądu Rejonowego dla Krakowa-Podgórza w Krakowie, – Pan sędzia Marek Imielski, sędzia Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, – Pani sędzia Elżbieta Jabłońska-Malik, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, – Pani sędzia Magdalena Jasińska, sędzia Sądu Rejonowego dla Krakowa-Podgórza w Krakowie, – Pan sędzia Grzegorz Krężołek, sędzia Sądu Apelacyjnego w Krakowie, – Pan sędzia Artur Łukawski, sędzia Sądu Rejonowego w Opatowie, – Pan sędzia Dariusz Mazur, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, – Pan sędzia Marcin Ostrowski, sędzia Sądu Rejonowego w Kielcach, – Pani sędzia Berenika Rusek, sędzia Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, – Pani sędzia Agnieszka Smerdzyńska, sędzia Sądu Rejonowego w Kielcach, – Pani sędzia Iwona Róziewicz, sędzia Sądu Rejonowego w Kielcach, – Pani sędzia Katarzyna Wysokińska-Walenciak, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie;

Kandydaci do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Lublinie:

– Pan sędzia Andrzej Bartecki, sędzia Sądu Rejonowego w Zamościu, – Pan sędzia Jacek Chaciński, sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie, – Pani sędzia Joanna Kaczmarek-Kęsik, sędzia Sądu Okręgowego w Radomiu, – Pan sędzia Jerzy Kosiela, sędzia Sądu Okręgowego w Radomiu, – Pan sędzia Jarosław Kowalski, sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie, – Pan sędzia Artur Majsak, sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie, – Pan sędzia Jacek Michalski, sędzia Sądu Apelacyjnego w Lublinie, – Pan sędzia Tomasz Orzeł, sędzia Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim, – Pani sędzia Agnieszka Pawłowska, sędzia Sądu Okręgowego w Radomiu, – Pan sędzia Ernest Plewa, sędzia Sądu Rejonowego w Kraśniku, – Pan sędzia Dariusz Półtorak, sędzia Sądu Okręgowego w Siedlcach, – Pan sędzia Marek Siwek, sędzia Sądu Apelacyjnego w Lublinie, – Pan sędzia Przemysław Szyszka, sędzia Sądu Okręgowego w Zamościu;

Kandydaci do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Łodzi:

– Pan sędzia Piotr Jan Cięciwa, sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi, – Pani sędzia Izabela Dercz, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi, – Pan sędzia Krzysztof Eichstaedt, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi, – Pani sędzia Małgorzata Frąckowiak-Kalinowska, sędzia Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, – Pan sędzia Jacek Gmaj, sędzia Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim, – Pani sędzia Lidia Grzelak, sędzia Sądu Rejonowego w Ciechanowie, – Pan sędzia Tomasz Krawczyk, sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi, – Pan sędzia Mariusz Królikowski, sędzia Sądu Okręgowego w Płocku, – Pan sędzia Przemysław Maciejewski, sędzia Sądu Rejonowego w Bełchatowie, – Pan sędzia Wiktor Matysiak, sędzia Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, – Pan sędzia Jarosław Papis, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi, – Pani sędzia Katarzyna Sztandar, sędzia Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim, – Pan sędzia Przemysław Tworek, sędzia Sądu Rejonowego w Zgierzu, – Pan sędzia Paweł Urbaniak, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi, – Pan sędzia Grzegorz Wasiński, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi, – Pan sędzia Sławomir Wlazło, sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi;

Kandydaci do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Poznaniu:

– Pan sędzia Mateusz Bartoszek, sędzia Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu, – Pan sędzia Zbigniew Bromberek, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu, – Pan sędzia Robert Grześ, sędzia Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, – Pan sędzia Przemysław Horak, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu, – Pan sędzia Sławomir Jęksa, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu, – Pan sędzia Marek Kordowiecki, sędzia Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, – Pan sędzia Tomasz Kosmalewicz, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu, – Pan sędzia Sławomir Kubiak, sędzia Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu, – Pan sędzia Leszek Matuszewski, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu, – Pani sędzia Karolina Obrębska, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu, – Pan sędzia Maciej Rozpendowski, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu, – Pan sędzia Karol Skocki, sędzia Sądu Okręgowego w Koninie, – Pan sędzia Przemysław Strach, sędzia Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, – Pan sędzia Wojciech Sych, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu, – Pan sędzia Paweł Szmidt, sędzia Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu, – Pani sędzia Agata Trzcińska, sędzia Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu, – Pan sędzia Marek Ziółkowski, sędzia Sądu Okręgowego w Koninie, – Pan sędzia Tomasz Żak, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu;

Kandydaci do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Rzeszowie:

– Pan sędzia Adam Borowiec, sędzia Sądu Rejonowego w Rzeszowie, – Pan sędzia Edward Loryś, sędzia Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, – Pan sędzia Dariusz Lotycz, sędzia Sądu Okręgowego w Przemyślu, – Pan sędzia Piotr Moskwa, sędzia Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, – Pan sędzia Artur Pelc, sędzia Sądu Okręgowego w Rzeszowie, – Pani sędzia Grażyna Pizoń, sędzia Sądu Rejonowego w Nisku, – Pan sędzia Andrzej Szydło, sędzia Sądu Rejonowego w Rzeszowie, – Pan sędzia Marcin Świerk, sędzia Sądu Okręgowego w Rzeszowie, – Pan sędzia Grzegorz Zarzycki, sędzia Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, – Pani sędzia Wioletta Zawora, sędzia Sądu Rejonowego w Rzeszowie;

Kandydaci do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Szczecinie:

– Pan sędzia Tomasz Banaś, sędzia Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie, – Pan sędzia Bartosz Bytniewski-Judasz, sędzia Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie, – Pani sędzia Beata Cichacka-Klamka, sędzia Sądu Rejonowego w Szczecinku, – Pani sędzia Urszula Fijałkowska, sędzia Sądu Okręgowego w Koszalinie, – Pan sędzia Mariusz Greiser, sędzia Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu, – Pan sędzia Krzysztof Górski, sędzia Sądu Apelacyjnego w Szczecinie, – Pani sędzia Małgorzata Jankowska, sędzia Sądu Apelacyjnego w Szczecinie, – Pan sędzia Andrzej Mania, sędzia Sądu Apelacyjnego w Szczecinie, – Pani sędzia Katarzyna Mulczyńska, sędzia Sądu Rejonowego w Sulęcinie, – Pani sędzia Małgorzata Plesiewicz, sędzia Sądu Rejonowego w Koszalinie, – Pan sędzia Andrzej Trzeciak, sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie, – Pani sędzia Agnieszka Woźniak, sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie, – Pan sędzia Waldemar Wysowski, sędzia Sądu Rejonowego w Sulęcinie, – Pan sędzia Marcin Zieliński, sędzia Sądu Rejonowego w Szczecinku;

Kandydaci do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie:

– Pan sędzia Jacek Bajak, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, – Pan sędzia Bernard Chazan, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie, – Pan sędzia Marek Dobrasiewicz, sędzia Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie, – Pani sędzia Ewa Gregajtys, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie, – Pan sędzia Mariusz Greszta, sędzia Sądu Rejonowego w Pruszkowie, – Pan sędzia Mariusz Iwaszko, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, – Pani sędzia Agnieszka Jarosz, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, – Pan sędzia Mariusz Łodko, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie, – Pan sędzia Marian Marcinkowski, sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli w Warszawie, – Pan sędzia Piotr Mioduszewski, sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie, – Pan sędzia Marek Motuk, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie, – Pan sędzia Leszek Parzyszek, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, – Pani sędzia Dorota Radlińska, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, – Pani sędzia Monika Szulkowska, sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie, – Pani sędzia Izabela Szumniak, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, – Pani sędzia Anna Szymacha-Zwolińska, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie; – Pani sędzia Małgorzata Wert, sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie, – Pani sędzia Katarzyna Wilczyńska, sędzia Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie, – Pani sędzia Ewa Wiśniewska-Wiecha, sędzia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie, – Pan sędzia Adam Wrzosek, sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie;

Kandydaci do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu:

– Pan sędzia Michał Antczak, sędzia Sądu Rejonowego w Legnicy, – Pan sędzia Cezariusz Baćkowski, sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, – Pan sędzia Jarosław Benedyk, sędzia Sądu Okręgowego w Opolu, – Pan sędzia Dominik Bobrek, sędzia Sądu Rejonowego w Jaworze, – Pan sędzia Witold Bojanowski, sędzia Sądu Rejonowego w Lubinie, – Pani sędzia Beata Chojnacka-Kucharska, sędzia Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze, – Pan sędzia Marek Gajdecki, sędzia Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze, – Pan sędzia Jan Gibiec, sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, – Pan sędzia Sławomir Jurkowicz, sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, – Pan sędzia Piotr Kaczmarek, sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, – Pan sędzia Dariusz Kita, sędzia Sądu Okręgowego w Opolu, – Pani sędzia Monika Kiwiorska-Pająk, sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, – Pan sędzia Tomasz Klimko, sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, – Pan sędzia Marek Klonowski, sędzia Sądu Rejonowego w Głogowie, – Pan sędzia Andrzej Kot, sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, – Pan sędzia Tomasz Krawczyk, sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu, – Pan sędzia Andrzej Michór, sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, – Pani sędzia Maria Pietkun, sędzia Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, – Pan sędzia Piotr Stanisławiszyn, sędzia Sądu Rejonowego w Opolu, – Pani sędzia Iwona Twardzik, sędzia Sądu Rejonowego w Brzegu, – Pan sędzia Tomasz Uszpulewicz, sędzia Sądu Okręgowego w Świdnicy, – Pan sędzia Witold Wojtyło, sędzia Sądu Okręgowego w Legnicy.

Minister Sprawiedliwości powierza obowiązki sędziego sądu dyscyplinarnego przy sądzie apelacyjnym, sędziemu sądu powszechnego posiadającemu co najmniej dziesięcioletni staż pracy na stanowisku sędziego, po zasięgnięciu opinii Krajowej Rady Sądownictwa. Wykonywanie obowiązków sędziego sądu dyscyplinarnego przy sądzie apelacyjnym jest niezależne od wykonywania obowiązków służbowych związanych z zajmowanym przez sędziego miejscem służbowym.

Kadencja sędziego sądu dyscyplinarnego przy sądzie apelacyjnym trwa sześć lat. Sąd dyscyplinarny orzeka w składzie trzech sędziów i jest wyłączony od rozpoznania sprawy sędziego, pełniącego służbę w danym okręgu sądu dyscyplinarnego. W takiej sytuacji Prezes Sądu Najwyższego kierujący pracą Izby Dyscyplinarnej na wniosek rzecznika dyscyplinarnego wyznacza właściwy sąd dyscyplinarny do rozpoznania sprawy.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 16 kwietnia 2018 r. w sprawie ustalenia liczby sędziów w sądach dyscyplinarnych przy sądach apelacyjnych (Dz. U. z 2018 r., poz. 758), ustalono liczbę sędziów w sądach dyscyplinarnych przy: Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku - 9; Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku - 15; Sądzie Apelacyjnym w Katowicach - 15; Sądzie Apelacyjnym w Krakowie - 12; Sądzie Apelacyjnym w Lublinie - 9; Sądzie Apelacyjnym w Łodzi - 12; Sądzie Apelacyjnym w Poznaniu - 12; Sądzie Apelacyjnym w Rzeszowie - 7; Sądzie Apelacyjnym w Szczecinie - 9; Sądzie Apelacyjnym w Warszawie – 15 oraz Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu - 12.

Data dodania artykułu: 2018-06-22
Autor artykułu: mat prasowe Min. Sprawiedliwości
























stat4u