SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w mazowieckich szkołach
Uczniowie mazowieckich szkół zakończyli kolejny rok edukacji. Dyrektorzy i nauczyciele podsumowali zdobyte osiągnięcia, wyróżniając najlepszych uczniów. W uroczystej gali z tej okazji, która odbyła się w Instytucie Głuchoniemych w Warszawie wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera

Zgromadzonych uczniów, nauczycieli, rodziców i gości powitał Dyrektor Instytutu, Tadeusz Adamiec. Wprowadzono sztandar Instytutu, po czym odśpiewano hymn państwowych – w języku polskim i Polskim Języku Migowym.

Podsumowanie działań, które odbyły się w Instytucie, w roku szkolnym 2017/18 przybliżyła prezentacja multimedialna.

W trakcie uroczystości głos zabrał Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

- Dziękuję za zaproszenie do tak zasłużonej w edukacji placówki. Instytut Głuchoniemych może pochwalić się ponad 200-letnią historią. Jako rządzący dostrzegamy potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Wam, drodzy uczniowie, życzę wytrwałości i zapału w pracy nad pokonywaniem własnych ograniczeń, w dalszej nauce oraz miłych, pogodnych i radosnych wakacji. Wam, szanowni pedagodzy, życzę wytrwałości, zadowolenia z osiągnięć wychowanków, ale ponadto zapału do wykonywania pracy, która jest czymś więcej niż tylko nauczycielską pracą – powiedział Wojewoda.

Obecna była także Dorota Skrzypek – Mazowiecki WiceKurator Oświaty.

Uczniowie przygotowali krótki występ artystyczny. Zaś po nim nastąpił najbardziej wyczekiwany przez uczniów moment – wręczenie świadectwa oraz nagród.

Wydarzenie zakończyło się wyprowadzeniem pocztu sztandarowego i oprowadzeniem gości po budynku Instytutu Głuchoniemych.

Obecnie uczą się i przebywają w placówce o statusie specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego noszącego historyczną nazwę Instytut Głuchoniemych, dzieci i młodzież od etapu wczesnego wspomagania poprzez przedszkole, szkołę podstawową, oddziały gimnazjalne, liceum, technikum i szkołę branżową. Łącznie ok. 180 uczniów. Placówka posiada internat, w którym przebywają dzieci z odległych miejsc, raczej z rejonu środkowo-wschodniej Polski. Kierunki kształcenia: technik pojazdów samochodowych, technik technologii żywienia, ogrodnik, piekarz, pomoc hotelowa dla uczniów ze sprzężeniami. Kursy wykończenia wnętrz, florystyki, prawo jazdy kat B.

Data dodania artykułu: 2018-06-22
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u