SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek
Dzisiaj dla 500 tys. uczniów z województwa śląskiego zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2017/2018. Po 10 miesiącach ciężkiej pracy uczniowie rozpoczęli upragnione i wyjątkowo długie, bo trwające 73 dni, wakacje. Z uśmiechem na twarzy rok szkolny pożegnały między innymi dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Orzeszu. W uroczystości zakończenia roku szkolnego w tej placówce wziął udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Życzę Wam, żebyście w okresie wakacyjnym znaleźli więcej czasu, żeby się bawić i cieszyć każdą chwilą – zwrócił się do uczniów wojewoda. Dziękując całej społeczności szkolnej za całoroczną pracę, wojewoda podkreślił: „szkoła i system edukacji przechodzi transformację. My głęboko wierzymy, że ta transformacja będzie miała pozytywny skutek, przede wszystkim dla młodych ludzi, a w przyszłości dla całego systemu społeczno-gospodarczego”.

Rok szkolny 2017/2018 był pierwszym, w którym zaczęła obowiązywać reforma edukacji. Dzięki niej w województwie śląskim przybyło ponad 1900 nowych etatów w minionym roku. Zwiększyła się też liczba nauczycieli o 3102 w stosunku do roku 2016/2017 - takie m.in. informacje przekazała Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer podczas konferencji prasowej podsumowującej kończący się rok szkolny. W spotkaniu z dziennikarzami wziął udział wicewojewoda śląski Mariusz Trepka.

Data dodania artykułu: 2018-06-22
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u