SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Już wakacje!
Bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń, nowych znajomości i przygód życzył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Rypinie podczas wojewódzkiego zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Zakończenie roku szkolnego to radosna chwila dla dzieci i młodzieży. Korzystając z uroków naszego województwa i kraju, czy to nad jeziorem, czy na wycieczkach pamiętajmy o bezpieczeństwie. W sytuacjach trudnych, jeśli takie się zdarzą, korzystajmy z numeru alarmowego 112 – tam odpowiednie osoby poinstruują i pomogą wszystkim potrzebującym. Dzieciom i młodzieży przypominajmy o zasadach bezpiecznego wypoczynku, tak aby wakacje przyniosły im wyłącznie miłe wspomnienia – mówił wojewoda.

Pogratulował burmistrzowi Rypina Pawłowi Grzybowskiemu oraz dyrektor Szkoły Podstawowej Małgorzacie Kuźmińskiej, pięknie przygotowanej uroczystości. Zaznaczył również, że był to rok trudny, pełen nowych wyzwań. Dziękuję kujawsko-pomorskiej kadrze pedagogicznej za ciężką, wytężoną pracę, za codzienną cierpliwość i wyrozumiałość. Za nami rok reformy polskiego systemu oświaty, który z pewnością dla wielu z Państwa oznaczał nowe, trudne wyzwania. Wiem jednak, że zarówno dyrektorzy, jak i kadra pedagogiczna poradzili sobie z nimi doskonale - dodał.

Mijający rok szkolny był pierwszym, w którym zaczęła obowiązywać reforma edukacji. W województwie kujawsko-pomorskim uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018 odbędą się w 1 539 szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Weźmie w nich udział 37 219 nauczycieli oraz 263 136 uczniów.

W roku szkolnym 2018/2019 bezpłatne książki, ćwiczenia, materiały edukacyjne przeznaczone do obowiązkowych zajęć edukacyjnych otrzymają wszyscy uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej oraz uczniowie dotychczasowych gimnazjów. Pierwszy raz odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Dodatkowo rodzice wszystkich uczniów do 20 r. ż. I uczniów niepełnosprawnych – do 24 r. ż. rozpoczynających rok szkolny, bez względu na dochód, otrzymają co roku 300 zł jednorazowego wsparcia w ramach Programu „Dobry Start”.

Data dodania artykułu: 2018-06-22
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u