SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Chcemy budować Polskę solidarną, Polskę równych szans
Obiecywaliśmy Polskę solidarną, Polskę równych szans i spełnienia tej obietnicy staramy się dotrzymywać – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania w Opolu.

Szef rządu podkreślił, że kluczowym zadaniem jest przyciąganie inwestycji, alokacja środków w sposób bardziej sprawiedliwy oraz realizowanie polityki zrównoważonego rozwoju, na którą rząd przeznacza środki finansowe pozyskiwane m.in. dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego.

Realizacja programów społecznych Podczas spotkania z mieszkańcami Opola premier wspomniał o realizowanych przez rząd wielu programach społecznych m.in.: Dobry Start czyli wyprawce 300 zł dla każdego ucznia na początku roku szkolnego rozpoczynającego naukę w szkole podstawowej i średniej, czy kontynuacji Programu Rodzina 500+, który okazał się wielkim sukcesem.

Od początku działania Programu Rodzina 500+ do teraz jest to kwota blisko miliarda złotych, którą z budżetu centralnego państwa przeznaczyliśmy dla rodzin i dla dzieci woj. opolskiego – mówił szef rządu. Premier wskazał, że obecny rząd rozwinął szereg programów, w tym program dla średnich miast, który ma na celu przyciąganie do nich inwestorów.

Podkreślił, że kluczowym zadaniem jego rządu jest promocja polskiej małej i średniej przedsiębiorczości. Przypomniał, że od początku przyszłego roku stawka podatku CIT dla małych firm zostanie obniżona z 15 do 9 proc. Wywalczyliśmy także w Brukseli to, aby duże firmy płaciły w Polsce podatki – wyliczał premier.

Chcemy budować Polskę naszych marzeń Naszym przeciwnikom zależy przede wszystkim na tym, jak na nas patrzą w Brukseli. Nam zależy bardziej na tym, jak wy patrzycie na nas tu w Opolu, w Krapkowicach, w Kluczborku, w Namysłowie, w Kędzierzynie-Koźlu i we wszystkich małych miejscowościach i na terenach wiejskich – zaznaczył szef rządu.

Jak dodał, polityka poprzedników polegająca na prywatyzacji dóbr narodowych i ciepłej wody w kranie w małym stopniu odpowiadała ambicjom i aspiracjom Polaków. My kierujemy się innymi wyznacznikami: chcemy budować Polskę naszych marzeń, a nie marzeń naszych sąsiadów.

Zmieniamy Polskę dla wszystkich, możliwie szeroko ją demokratyzujemy. Mocno uderzyliśmy w pewne grupy interesów – mówił premier. Jego zdaniem, III RP w wielu obszarach była zepsuta, czasami przeżarta”, a w społeczeństwie brakowało mechanizmów awansu i szacunku społecznego. „Chcemy ten szacunek przywrócić – oświadczył szef rządu.

Podczas spotkania premier zaznaczył, że obecny rząd chce by Polska się rozwijała, a nie zwijała. Jako przykład podał zamknięcie ponad 400 posterunków Policji w ciągu 8 lat poprzednich rządów. Dziś odtwarzamy te posterunki, bo bezpieczeństwo obywateli jest najwyższym dobrem - dodał.

Chciałbym bardzo gorąco prosić naszych zwolenników i naszych przeciwników o patriotyzm. Polska jest jedna i chciałbym byśmy razem ją budowali, w pewnym demokratycznym sporze, w konstruktywnym dialogu. Wierzę, że poprzez dialog dojdziemy do jeszcze lepszych rozwiązań. Dzisiejszy czas to czas szansy. Potrzebujemy dumy z Polski – podsumował szef rządu.

Data dodania artykułu: 2018-06-23
Autor artykułu: mat prasowe KPRM
stat4u