SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Prezydent Lublina kłamie? Oświadczenie Wojewody.
Pan Prezydent Krzysztof Żuk dopuścił się ohydnej insynuacji i manipulacji sugerując w liście do nauczycieli na zakończenie roku szkolnego, odczytywanym na wszystkich uroczystościach w lubelskich szkołach lub na ostatnich radach pedagogicznych, że Wojewoda Lubelski jest przeciwny podwyżkom dla nauczycieli w postaci dodatku motywacyjnego.

Oświadczam, że Wojewoda Lubelski wyłącznie wszczął postępowanie w sprawie jednego punktu z odpowiedniego regulaminu, który jest niezgodny z Kartą Nauczyciela, a który powinien znaleźć się w uchwale budżetowej, a nie w regulaminie – zgodnie ze stanowiskiem Naczelnego Sądu Administracyjnego.

To, że Pan Prezydent i jego prawnicy zepsuli uchwałę w sprawie dodatku motywacyjnego dla nauczycieli nie może oznaczać, że Wojewoda jest przeciwny podwyżce płac. Przede wszystkim należy jednak podkreślić, że z uwagi na to, iż nie ma rozstrzygnięcia nadzorczego w tej sprawie, toteż wbrew twierdzeniom Prezydenta Żuka, zawartym w jego manipulującym liście do nauczycieli, uchwała o dodatkach motywacyjnych nie traci mocy prawnej i będzie podlegać wykonaniu z chwilą jej wejścia w życie.

To jest niestety kolejna niegodna postawa Pana Prezydenta, który najpierw straszy, że zwolni 700 nauczycieli „przez rząd”, co nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, a teraz fałszywie przekonuje, że Wojewoda jest przeciwko dodatkowi motywacyjnemu nauczycieli i go blokuje – co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Panie Prezydencie, więcej odwagi i szczerości wobec nauczycieli, zamiast insynuacji i to jeszcze podczas tak pięknych uroczystości, jak zakończenie bardzo udanego roku szkolnego w pierwszym roku reformy edukacji i tuż przed rozpoczęciem wakacji. Ewidentny strach przed przegraną wyborczą nie usprawiedliwia Pana kłamstw i insynuacji.

Data dodania artykułu: 2018-06-23
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u