SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Niepodległość warunkuje rozwój gospodarczy, a ona umacnia suwerenność
Niepodległość warunkuje w dużym stopniu rozwój gospodarczy, a dobry rozwój gospodarczy jest elementem, który umacnia niepodległość, suwerenność każdego kraju – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas I Forum Wizji Rozwoju w Gdyni.

Szef rządu zaznaczył, że wizja rozwoju państwa jest jedną z najważniejszych spraw, na których koncentruje się rząd i przypomniał, że w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości, a ona wiąże się z sukcesem w gospodarce. Polska nie boi się innowacyjności, wizji rozwoju, która powinna inspirować - podkreślił.

Premier Mateusz Morawiecki mówił o potrzebie współpracy przedsiębiorców z administracją centralną i z samorządowcami. Zaznaczył, że rząd stara się zadbać o równy start dla przedsiębiorców poprzez działania takie jak Konstytucja Biznesu i walkę o prawa przedsiębiorców w Unii Europejskiej. Prezes Rady Ministrów powiedział, że Polska jest w trakcie zmiany paradygmatu gospodarczego. Dodał, że obecnie jednym z priorytetów rządu jest wizja naszego rozwoju, która powinna opierać się również o nasze przewagi konkurencyjne, talenty, innowacje czy technologie.

Zdaniem szefa rządu naszą słabością są trudności z komercjalizacją innowacji i wynalazków. Jak powiedział, musimy umiejętnie przekładać nasze pomysły i wynalazki na język praktyki gospodarczej. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że nie będzie wielkiej Polski bez wielkiego polskiego biznesu

Data dodania artykułu: 2018-06-26
Autor artykułu: mat prasowe KPRM
stat4u