SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Od 35 lat służą mieszkańcom
Od 1 lipca Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Koronowie będzie dysponował dodatkowym ambulansem. To doskonała wiadomość przekazana przez Wojewodę Mikołaja Bogdanowicza, podczas dzisiejszych obchodów znamienitego jubileuszu 35-lecia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Koronowie.

W 2017 roku z mojej inicjatywy, w wyniku powstałych możliwości finansowych, został uruchomiony dodatkowy zespół ratownictwa medycznego typu „P” stacjonujący w Koronowie. Zespół ten w 2017 roku funkcjonował od 1 lipca do 30 sierpnia 2017 roku. (…) Mam do przekazania kolejną dobrą informację. W wyniku dalszych działań organizacyjno-finansowych dodatkowy ambulans sezonowy typu „P” w roku 2018 będzie funkcjonował od 1 lipca do 31 grudnia 2018 roku. W latach kolejnych sezonowy zespół ratownictwa medycznego w Koronowie będzie służył mieszkańcom od 1 maja do 30 października. Jestem przekonany, że przyczyni się to znacząco do poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Koronowo oraz powiatu bydgoskiego- mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Dzisiejsza, jakże szczególna uroczystość, była też znakomitą okazją do świętowania 20-lecia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Koronowie. który kontynuował i rozwijał pracę, powstałego dokładnie 1 lipca 1983 r. Zespołu Opieki Zdrowotnej. Z radością należy podkreślić, że koronowski SPZOZ należy do jednych z najlepszych w kraju, co potwierdzają zdobywane laury i publikowane rankingi. Potwierdzają to także doświadczenia moich przedstawicieli w Radzie Społecznej zakładu. W tym miejscu pragnę podziękować panu dyrektorowi doktorowi Andrzejowi Nowakowi za ogrom pracy, jaki wkłada w rozwój opieki zdrowotnej w mieście i gminie Koronowo. Dziękuję również personelowi medycznemu, a także wszystkim pracownikom koronowskiego SPZOZ – podkreślił podczas uroczystości Wojewoda Kujawsko-Pomorski. Warto dodać, iż dr Andrzej Nowak jest dyrektorem gminnej służby zdrowia od 1999 r.

Jubileusz to także wyjątkowa okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych pracowników m.in. medalami „Za długoletnią służbę”.

Data dodania artykułu: 2018-06-26
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u