SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,WOJEWÓDZKI FINAŁ KONKURSU „DZIELNICOWY ROKU”
Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie 26 czerwca br. odbył się finał Wojewódzkich Eliminacji do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku". Laureatom pogratulowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

W rywalizacji wzięło udział 42 dzielnicowych. Funkcjonariusze musieli rozwiązać test z wiedzy policyjnej i wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek. Komisja konkursowa oceniała znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii. Szczególnie ważne były m.in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazywanie możliwych rozwiązań. O miano najlepszego policjanta dzielnicowego na Podkarpaciu rywalizowali funkcjonariusze, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach powiatowych, wśród nich były 4 policjantki i 38 policjantów. W ramach turnieju „Dzielnicowy Roku 2018” odbył się również konkurs na najlepszego kierownika Rewiru Dzielnicowych.

Puchary i dyplomy wręczyli zwycięzcom wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym wojewody podkarpackiego.

Data dodania artykułu: 2018-06-27
Autor artykułu: Podkarpacki UW
stat4u