SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Kolejni inwestorzy w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
W siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbyło się uroczyste wręczenie zezwoleń na działalność. W wydarzeniu wziął udział wojewoda łódzki Zbigniew Rau.

- Jako inwestorzy pochodzą państwo z różnych krajów oraz reprezentują różne branże. Przyjeżdżacie tutaj do nas aby rozpocząć swoją działalność lub ją rozszerzyć dlatego, że jako ludzie biznesu nieustannie myślicie o tym jak być kilka kroków przed konkurencją. To, że odnosicie sukcesy, że się rozwijacie - zawdzięczacie jednej rzeczy: nie przestajecie myśleć o swoim biznesie. Tutaj znajdziecie partnerów. Obecny rząd, samorządy, czy zarząd strefy będą szukać nowych rozwiązań by rozwój państwa firm był imponujący i byście odnieśli u nas sukces nie mniejszy niż w innych miejscach – powiedział wojewoda łódzki Zbigniew Rau.

Prezes ŁSSE Marek Michalik zaznaczył: - Wydaliśmy już prawie 350 zezwoleń. To wielki powód do radości. Nie zapominamy również o przeszłości, obserwujemy tendencje w związku z czym określamy perspektywy na następne lata. Mamy nieustający progres w strefie. Powiększamy liczę wydawanych zezwoleń, a warunki w postaci nowych miejsc pracy czy inwestowanego kapitału – są coraz większe – powiedział Marek Michalik.

- Chcielibyśmy podziękować przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy zaufali Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zasięg oddziaływanie naszej strefy znacząco się zwiększa w związku z czym rosną możliwości rozwoju dla państwa firm – podkreśliła wiceprezes ŁSSE Agnieszka Sygitowicz.

Zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej uzyskały firmy: Euromeble, Hellyar Plastics Polska, LS Bedding Group, Orsa Moto, Profilpas, Texsus Poland oraz Wirthwein.

Uroczystość wręczenia zezwoleń, poprzedziła konferencja prasowa poświęcona nowym inwestorom i ich znaczeniu dla rozwoju ŁSSE.

- To kolejny radosny dzień dla ŁSSE, ale także dla województwa łódzkiego, jego rozwoju gospodarczego i społecznego. Fakt ten potwierdza że Polska jest krajem bezpiecznym, stabilnym, który cechuje harmonia społeczna: tutaj jest miejsce gdzie władza sprzyja biznesowi – powiedział wojewoda łódzki Zbigniew Rau.

Prezes Marek Michalik zaznaczył: - Aż sześciu inwestorów pochodzi z zagranicy. Ten fakt potwierdza, że podmioty zagraniczne postrzegają Polskę i naszą strefę - jako miejsce godne do inwestowania.

Burmistrz Ozorkowa Jacek Socha podkreślił: Strefa to naprawdę ważny partner i podmiot dla naszego miasta, to nie tylko nowe miejsca pracy ale również nowe technologie.

Data dodania artykułu: 2018-06-28
Autor artykułu: Łódzki UW
stat4u