SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Honory dla 98-letniego kombatanta
Porucznik Mieczysław Krosiński, żołnierz Armii Krajowej, otrzymał dzisiaj z rąk wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Nadane przez Prezydenta RP odznaczenie wręczono 98-letniemu kombatantowi za jego wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za działalność kombatancką i społeczną.

Uroczystość odbyła się w domu wyróżnionego w Gliwicach z udziałem rodziny i bliskich por. Krosińskiego. Podczas aktu dekoracji obecni byli też przedstawiciele gliwickiej siedziby Stowarzyszenia Polskich Kombatantów Weteranów Walk o Niepodległość 1919–1956 im. gen. S. Grota-Rowieckiego.

Por. Mieczysław Krosiński urodził się w 1920 roku w Krosienko. W 1941 roku wstąpił do Związku Walki Zbrojnej i przyjął pseudonim „Nałęcz”. Żołnierz Armii Krajowej, brał udział m.in. w akcjach sabotażowych na linii kolejowej Kunice–Złoczów, a także w likwidacji posterunków niemieckich. Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Polskich Kombatantów Weteranów Walk o Niepodległość 1919–1956 im. gen. S. Grota-Rowieckiego.

Data dodania artykułu: 2018-06-28
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u