SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,JUBILEUSZOWA SESJA RADY POWIATU ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKIEGO
Odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz społeczności lokalnej wręczono podczas uroczystej Sesji Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego. W wydarzeniu wziął udział sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera.

Sesja miała miejsce 27 czerwca br. w Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach. Uczestniczyła w niej również udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Podczas spotkania świętowano jubileusz 20-lecia powiatu.

Uroczystość była okazją do wręczenia Srebrnych i Brązowych Krzyży Zasługi osobom, które wyróżniły się działalnością na rzecz społeczności lokalnej. Wręczono także Medale za Długoletnią Służbę pracownikom Starostwa Powiatowego w Ropczycach za wzorowe, jako wyróżnienie za wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Zasłużeni dla powiatu otrzymali również odznaki honorowe, dyplomy i Statuetki „Zasłużony dla Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego”.

Odznaczonym pogratulowała wojewoda Ewa Leniart. – Realizacja dynamicznego rozwoju ziemi ropczycko-sędziszowskiej nie byłaby możliwa, gdyby nie osobiste zaangażowanie wielu osób, samorządowców, którzy każdego dnia wkładają dużo pracy i serca w pełnione obowiązki. Dlatego serdecznie gratuluję odznaczonym oraz dziękuję za wyjątkowe zasługi i niestrudzoną pracę na rzecz wspólnego dobra – powiedziała wojewoda.

Data dodania artykułu: 2018-06-29
Autor artykułu: Podkarpacki UWp
stat4u